Zamknij

"Grinch. Świąt nie będzie" – powstaje nowa wersja filmu z aktorem z „Glee”. Internauci kpią

27.11.2020 15:33
Grinch, Jim Carrey
fot. Mary Evans Picture Library/East News

„Grinch. Świąt nie będzie” to słynny film świąteczny z Jimem Carreyem. Produkcja bazująca na powieści Dr. Seussa, doczekała się już wielu różnych wariacji – zarówno aktorskich, jak i animowanych. Teraz stacja NBC pokaże musicalową wersję opowieści. W roli głównej – Matthew Morrison, aktor najlepiej znany z serialu „Glee”.

Grinch to fikcyjna postać z wieloletnią tradycją. Pierwszy raz zielonoskóry bohater, który nie znosi świąt Bożego Narodzenia, pojawił się w książce dla dzieci autorstwa Dr. Seussa w połowie lat 50. Od tamtego czasu „Jak Grinch ukradł święta” stało się bazą dla wielu produkcji animowanych i aktorskich, a przez lata aż 14 aktorów wcielało się w różnych wariacjach w słynną postać.

Dwiema najsłynniejszymi wersjami są: film animowany Chucka Jonesa z 1966 roku oraz wersja aktorska z udziałem Jima Carreya z roku 2000. W 2018 roku ukazał się natomiast film animowany „The Grinch”, gdzie głosu tytułowemu bohaterowi podkładał Brytyjczyk Benedict Cumberbatch („Doctor Strange”, „Sherlock”).

Zobacz także

W 2020 poznamy 15. aktora, który zagra słynnego naburmuszonego gbura, chcącego zniszczyć magię świąt.

Już w grudniu amerykańska stacja telewizyjna NBC pokaże musicalową wersję słynnej historii o Grinchu. W roli głównej zobaczymy Matthew Morrisona, amerykańskiego aktora, najlepiej znanego ze swojej roli w serialu komediowym „Glee”, czy niewielkiej roli w 9. sezonie „American Horror Story”.

Niedawno NBC pokazało pierwszy materiał promocyjny filmu i… Internet ostro na niego zareagował.

Zobacz także

Musical „Grinch” – zwiastun

W sieci zadebiutował kilkunastosekundowy teaser zbliżającego się musicalu. Materiał prezentuje się następująco: 

Musical „Grinch” – reakcja Internautów

Internauci nie zostawili suchej nitki na materiale promocyjnym, wyśmiewając w szczególności „tani” wygląd postaci. Niektórzy zastanawiali się wprost, czy przebranie Morrisona to prawdziwa fotografia z planu produkcji, czy jakiś nieśmieszny żart. Inni zastanawiali się, czy aktor nie przebrał się po prostu na Halloween. Wreszcie inni zarzucają, że „jedynym prawdziwym Grinchem” jest Jim Carrey z adaptacji Anno Domini 2000.

Warto w tym miejscu przypomnieć także przepiękną scenę z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”, w którym to roześmiana twarz animowanego Grincha przechodzi bezpośrednio w równie roześmianą twarz Tima Curry’ego. Aktora, który wcielał się w postać kamerdynera w słynnym świątecznym filmie Chrisa Columbusa, a zasłynął także z roli klauna Pennywise’a w oryginalnym miniserialu „To” na podstawie powieści Stephena Kinga.

Musical „Grinch” – kiedy premiera?

Musical „Grinch” zostanie wyemitowany na amerykańskiej stacji NBC już 9 grudnia. Musical nie dotrze jednak pewnie do Polski, tak jak nie dotarły do nas legalnymi drogami pozostałe produkcje z tego cyklu. W ostatnich latach ABC pokazało bowiem swoje wariacje na temat „Grease”, „Jesus Christ Superstar”, czy ”Małej Syrenki”.

Czytaj także: Netflix zaprasza na "Bal": zobaczcie zwiastun filmu z Meryl Streep i Nicole Kidman [WIDEO] 

Źródło: Radiozet.pl/JustJared.com