Zamknij

"Gunpowder Milkshake" - nowy film z gwiazdą Marvela ma być jak "Kill Bill", a nie "John Wick"

17.06.2021 12:08
Karen Gillan
fot. JEAN-BAPTISTE LACROIX/AFP/East News

Karen Gillan - gwiazda Marvela, która gra w "Gunpowder Milkshake", porównała swoją najnowszą produkcję do słynnej serii Quentina Tarantino "Kill Bill". Do tej pory mówiono raczej, że film ma przypominać "Johna Wicka".

Nadchodzący film "Gunpowder Milkshake" był od dawna zapowiadany jako żeńska odpowiedź na "Johna Wicka". Gwiazda Marvela - Karen Gillan, która występuje w roli głównej, uważa, że produkcja bardziej przypomina raczej "Kill Billa".

"Gunpowder Milkshake" jak "Kill Bill"?

Ostatnimi czasy filmy akcji o zemście cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Wszystko za sprawą głośnej serii z Keanu Reevesem w roli głównej pod tytułem "John Wick". Już niebawem zobaczymy żeńską odpowiedź na tego typu kino, chociaż Karen Gillan przekonuje, że filmowi bliżej do jednego z dzieł Quentina Tarantino.

Aktorka wcielająca się w Nebulę w seriach "Strażnicy Galaktyki" i "Avengers" w rozmowie z IGN porównała "Gunpowder Milkshake" do "Kill Billa".

W pewnym sensie film rozgrywa się w dość podobnym świecie do świata "Johna Wicka". (...) Ale jest zdecydowanie dziwniejszy. Jest bardziej szalony. Bardzo wystylizowany. Więc powiedziałabym, że jest w nim trochę z podejścia Tarantino. Może po prostu bardziej lubię "Kill Billa" niż "Johna Wicka".

Aktorka zwróciła więc uwagę, że chociaż wiele elementów z "Gunpowder Milkshake" jest zbieżnych z tym, co widzieliśmy w "Johnie Wicku", produkcja ma zupełnie inny ton, któremu bliżej do twórczości Tarantino. Gillan zdradziła również, że film będzie nawiązywał do klasyki kina i do ikonicznych tytułów z lat 80. i 90., na których się wychowywała.

Według Gillan twórcy "Gunpowder Milkshake" czerpią z dorobku takich uznanych filmowców jak Akira Kurosawa, Jean Pierre Melville, Alfred Hitchcock, Sergio Leone, Buster Keaton, Michael Mann, Sam Peckinpah, Jackie Chan, John Woo, Ang Lee, Martin Scorsese, Steven Spielberg, Jacques Demy, Luc Besson i Robert Zemeckis.

Pierwszy zwiastun filmu zadebiutował w maju 2021 roku. Historia opowiada o matce i córce, które łączy nietypowa praca. Obie są płatnymi zabójczyniami pracującymi dla organizacji przestępczej znanej jako Firma. Główne bohaterki połączą siły  z grupą The Librarians - niepozornych kobiet pozujących na bibliotekarki, które w rzeczywistości są śmiertelnie niebezpieczne, by wyplątać się z groźnej sytuacji i zemścić się na niegodziwcach.

"Gunpowder Milkshake" - kiedy premiera?

Produkcja zapowiada się jako tytuł napakowany akcją, ale nie zabraknie w niej również humoru. W filmie Navota Papushado oprócz Gillan wystąpili Lena Headey, Carla Gugino, Chloe Coleman, Ralph Ineson, Adam Nagaitis, Michael Smiley, Michelle Yeoh, Angela Bassett i Paul Giamatti. Produkcja trafi do kin już 14 lipca 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku
RadioZET.pl/IGN