Zamknij

John Travolta kończy 65 lat. Bardzo się zmienił? [ZDJĘCIA]

Redakcja
19.02.2019 11:26
John Travolta kończy 65 lat. Bardzo się zmienił? [ZDJĘCIA]
fot. ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER

John Travlta to doskonały aktor i producent filmowy. Fani pamiętają również jego taneczne popisy w „Gorączce sobotniej nocy” i „Grease”. Gwiazdor skończył wczoraj 65 lat. Zobacz, jak zmieniała się jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd Hollywood.

John Travolta to jedna z ikon amerykańskiej kinematografii. Urodzony w 1954 roku Amerykanin z korzeniami irlandzkimi i włoskimi dał się poznać jako artysta niezwykle utalentowany i wszechstronny. Jego matka była tancerką i zapisała go na zajęcia z tańca, śpiewu i aktorstwa. Jak się okazało, John wykazywał talent w każdej dziedzinie. Pierwszą istotną rolę w filmie zagrał w horrorze „Carrie” z 1976 roku. Rok później rozpoczęła się wielka kariera Travolty, gdy zachwycił widzów w kultowych musicalach „Gorączka sobotniej nocy” oraz „Grease”. Rola w „Gorączce” przyniosła mu nominację do Oscara, nie otrzymał jednak nagrody.

Kolejnym krokiem milowym w karierze Travolty była gwiazdorska kreacja w „Pulp FictionQuentina Tarantino, za którą aktor również otrzymał nominację do Oscara. Dwa lata później, w 1996 roku, odebrał statuetkę Złotego Globu za rolę w „Dorwać małego”.

Prywatnie gwiazdor od 1991 roku jest mężem aktorki Kelly Preston. Wychowują córkę Ellę Bleu i syna Benjamina. Drugi syn Travolty, Jett, w 2009 roku zmarł na atak serca.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

John Travolta
fot. Instagram:@johntravolta

John Travolta skończył 65 lat

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych gwiazdorów Hollywood 18 lutego 2019 roku skończył 65 lat, jednak czas wydaje się dla niego bardzo łaskawy. Co prawda zeszłoroczna rola gangstera w dramacie kryminalnym „Gotti” przyniosła mu więcej szkody niż pożytku (otrzymał nominację do Złotej Maliny dla najgorszego aktora), John jednak znany jest z tego, że nie załamuje się zawodowymi potknięciami.

Poza aktorstwem wielką pasją Travolty jest lotnictwo. Ma licencję pilota i jest właścicielem czterech samolotów. Z okazji urodzin życzymy aktorowi szczęścia zarówno na planie filmowym, jak i w powietrzu. Zobacz, jak zmienił się aktor przez lata.

ZOBACZ: Hollywoodzki aktor został ojcem w wieku 69 lat

RadioZET.pl/MF