Zamknij

HBO GO: "Pollywood". Dokument o polskich emigrantach, którzy stworzyli Hollywood

18.06.2020 14:34
HBO GO: "Pollywood". Dokument o polskich emigrantach, którzy stworzyli Hollywood
fot. Shutterstock

Na HBO Go pojawił się film "Pollywood". To niezwykła opowieść o polskich emigrantach, którzy mieli wpływ na tworzenie się Hollywood. Jaka jest ich historia? Podajemy szczegóły produkcji.

HBO GO: "Pollywood" już na platformie. To dokument o polskich emigrantach, którzy stworzyli Hollywood. "Pollywood" to film dokumentalny, o którym ostatnio mówi się wiele, a to dlatego, że przedstawia on nietypową historię Hollywood. Całość jest opowiedziana przez Pawła Fredka.

O czym dokładnie opowiada "Pollywood"? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: "Spencer": Kristen Stewart zagra Księżną Dianę

HBO GO: "Pollywood" to dokument o polskich emigrantach, którzy stworzyli Hollywood

Hollywood od lat inspiruje twórców filmów i jest marzeniem wielu aktorów. Wydaje się, że cała historia powstawania fabryki snów jest już znana. Okazuje się, że niekoniecznie. "Pollywood" to polski film dokumentalny autorstwa Pawła Fredka. Reżyser skupił się na początkach powstawania tego wyjątkowego miejsca. 

Zwraca on uwagę na to, że większość twórców Hollywood ma polskie korzenie. Jest to między innymi historia szewca Wrony, pochodził on z małej wioski i pewnego dnia podjął decyzję, by w 1886 roku wyemigrować do Stanów Zjednoczonych. Polak żydowskiego pochodzenia postanawia zmienić nazwisko na Warner. To jego synowie założyli wytwórnię Warner Bros., która jest obecnie jedną z najważniejszych na świecie.

Fredek zebrał intrygujące opowieści, a do tego dotarł do współczesnych emigrantów, którzy podbili Hollywood. Dokument "Pollywood" jest dostępny na HBO GO od 14 czerwca 2020 roku. Film trwa 85 minut.

Poniżej można zobaczyć zwiastun filmu "Pollywood":

Zobacz także: Oscary 2021 przełożone. Podano nowy termin ceremonii rozdania nagród 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Elle.pl