Zamknij

HBO Max stworzy nową wersję filmu "Liberator". Kto zastąpi Stevena Seagala?

19.11.2021 12:08
Liberator - Steven Seagal - kadr z filmu
fot. Regency Enterprises / Canal+/Collection Christophel/East News

Powstaje nowy "Liberator" - film akcji z 1992 roku ze Stevenem Seagalem w roli głównej. Za remake kultowej produkcji odpowie platforma HBO Max.

Steven Seagal to jedna z legend kina akcji. Filmy takie "Nico ‑ ponad prawem", "Wygrać ze śmiercią" czy "Liberator" były hitami lat 90. i obrosły kultem. Niebawem powstanie nowa wersja ostatniej z wymienionych produkcji. Reboot powstanie za sprawą HBO Max.

HBO Max: "Liberator" doczeka się remake'u

Swego czasu Steven Seagal był bardzo popularnym aktorem. Powstało wiele filmów z jego udziałem, w których wcielał się w twardych bohaterów, ratujących ludzi z opresji. Swoje lata chwały ma już jednak za sobą. 

Jak podaje Deadline, platforma HBO Max pracuje nad nową wersją "Liberatora" - najpopularniejszą produkcją z udziałem Seagala. Wytwórnia Warner Bros. podpisała umowę z reżyserem Timo Tjahjanto i scenarzystą Umairem Aleemem. Duet przedstawił pomysł na nową wersję "Liberatora" szefom Warnera, którzy wyrazili zgodę na wcielenie go w życie. Na razie nie wiadomo, czy Seagal powróci do roli Caseya Rybacka - byłego członka Navy Seals, który jako jedyny może powstrzymać grupę terrorystów, którzy przejęli statek bojowy USA. 

Film w reżyserii Andrew Davisa zarobił ponad 156 milionów dolarów i doczekał się sequela - "Liberatora 2" z 1995 roku. W oryginalnej produkcji w pozostałych rolach wystąpili Tommy Lee Jones i Gary Busey. Tjahjanto jest znany z antologii grozy "S-VHS", w której wyreżyserował historię "Safe Haven". Jest też reżyserem filmu akcji "Przychodzi po nas noc" i horroru "May the Devil Take You" - produkcji dostępnych na platformie Netflix. Obecnie współpracuje z serwisem nad remakiem "Zombie ekspressu" zatytułowanym "Last Train to New York". Aleem napisał scenariusz do filmu Netflix "Kate" z Mary Elizabeth Winstead i Woodym Harrelsonem.

"Liberator": kiedy premiera na HBO Max

Na razie film jest na bardzo wczesnym etapie produkcji. Na razie nie wiadomo, kiedy remake "Liberatora" trafi na platformę HBO Max. Fani serii muszą uzbroić się w cierpliwość. W Polsce serwis jest obecnie niedostępny. Ma wejść na rodzimy rynek na początku roku 2022 i zastąpić platformę HBO Go.

RadioZET.pl/Deadline