Zamknij
Najlepsze horrory o duchach. 11 produkcji w sam raz na Halloween 2021 [ZDJĘCIA]
11 Zobacz galerię
fot. Shutterstock.com

Horrory o duchach to idealne pozycje do obejrzenia w noc Halloween. Które tego typu produkcje zasługują na szczególną uwagę? Jeśli nie wiecie, co obejrzeć w Halloween 2021, zapraszamy do naszej galerii 11 najlepszych horrorów o duchach, a z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

Halloween 2021 zbliża się wielkimi krokami. Na łamach naszego serwisu pisaliśmy wam już o 13 najlepszych horrorach w dziejach kina, kultowych filmach grozy, które każdy horroromaniak znać powinien, a także najstraszniejszych horrorach na faktach i tych, których akcja rozgrywa się w odludnych domkach w lesie. Teraz nadszedł czas na nowe propozycje.

Wśród was z pewnością znajdzie się pokaźna grupa osób lubujących się w strasznych opowieściach o wszelkiej maści duchach, zjawach i bytach nadprzyrodzonych. Jak jednak w gąszczu horrorów o duchach znaleźć tytuły faktycznie warte uwagi? Tu przychodzimy wam z pomocą i zapraszamy do powyższej galerii 11 najlepszych i najstraszniejszych horrorów o duchach, jakie widziało dotąd kino.

Najlepsze horrory o duchach. 11 produkcji w sam raz na Halloween 2021 [ZDJĘCIA]

Horrory o duchach to bodaj najobszerniejszy i najbardziej spopularyzowany podgatunek kina grozy. Nic zresztą dziwnego, bowiem właśnie ta tematyka stanowi niejako gwarancję spełnienia podstawowego zadania horroru - przerażenia odbiorcy. I choć studia filmowe każdego roku zalewają nas masą popcornowych straszaków, które nie prezentują w zasadzie żadnego poziomu, w historii kina znalazło się wiele produkcji typu ghost story, które zasługują na miano wybitnych. I to na nich się dziś skupimy.

W naszej galerii 11 najlepszych horrorów o duchach znajdziecie zarówno klasykę kina grozy, jak i nieco świeższe produkcje. Gwarantujemy, że każdy z tych tytułów przyprawi was o gęsią skórkę, szybko nie da o sobie zapomnieć i co także istotne - idealnie nada się na halloweenowy seans. 

Jeśli planujecie rozpocząć swój halloweenowy maraton jeszcze na długo przed 31 października i poszukujecie pokaźnej liczby horrorów, pod tagiem Filmy na Halloween znajdziecie całą listę przerażających zestawień. Oprócz filmowych propozycji zachęcamy również do spróbowania swoich sił w naszych quizach, które sprawdzą waszą wiedzę na temat kultowych slasherów, najpopularniejszych horrorów ostatnich lat oraz filmów grozy, których akcja rozgrywa się w noc Halloween. Życzę powodzenia!