Zamknij

Horror "Halloween Kills" wywołał skandal. Strażacy domagają się usunięcia scen

11.10.2021 14:38
Halloween Kills - kadr z filmu
fot. Universal Pictures/materiały prasowe

Z horroru "Halloween Kills" zniknie brutalna scena z udziałem członków straży pożarnej? Tego domagają się strażacy, którzy stworzyli specjalną petycję do twórców filmu. 

Fani slasherów odliczają dni do premiery horroru "Halloween Kills". Tymczasem przedstawiciel straży pożarnej domaga się usunięcia scen, w których Michael Myers bestialsko morduje strażaków.

"Halloween Kills": horror godzi w członków straży pożarnej?

W 2018 roku do kin weszła bezpośrednia kontynuacja jednego z przełomowych filmów Johna Carpentera. Mowa o nowym "Halloween", które zignorowało kolejne części cyklu, ustanawiając nową ciągłość fabularną historii o milczącym mordercy w gumowej masce. Już niebawem zadebiutuje ciąg dalszy produkcji w reżyserii Davida Gordona Greena - "Halloween Kills".

Okazuje się, że nie wszyscy potencjalni widzowie są zadowoleni z kształtu nadchodzącego horroru. Jak podaje CBR, w serwisie Change.org pojawiła się petycja stworzona przez jednego z użytkowników, któremu nie podoba się ukazywana w zwiastunach "Halloween Kills" przemoc wobec członków straży pożarnej.

Domagam się [usunięcia] sceny z filmu "Halloween Kills", w której ukazana jest rzeź strażaków. To złe, ponieważ strażacy zostali zwabieni do pożaru domów i zamordowani przez podpalacza. I to niegodne, że Michael zabił strażaków sprzętem innych strażaków, których wcześniej zamordował. Jako przyszły strażak uważam to za bardzo obraźliwe, podobnie zresztą jak moi mama i tata, którzy są emerytowanymi strażakami. Więc chcę, żeby ta scena została wycięta z filmu. Michael nie musiał ich zabijać w sposób, w jaki oni go uratowali, więc powinien był uratować dwóch strażaków z domu i wyruszyć w drogę, by zabić siostrę. Nie ma powodu do ukazywania tej okropnej i obrzydliwej sceny. Zwłaszcza że podobna sytuacja zdarzyła się w prawdziwym życiu. Jak powiedziałem wcześniej, strażacy naprawdę zostali zwabieni do pożarów domów i zabici przez jakiegoś psychola.

Autor listu otwartego za cel obrał sobie 200 podpisów, które w chwili pisania artykułu praktycznie już zdobył. Sama petycja, zaadresowana do szefów studia Universal, prawdopodobnie nic nie zmieni, ale może być szansą na zwrócenie uwagi na zbrodnię, o której wspomniano w apelu do twórców "Halloween Kills".

Wbrew temu, co pisze autor petycji, scena morderstwa strażaków jest spójna fabularnie. "Halloween" z 2018 roku kończy się zamknięciem Michaela w piwnicy płonącego domu. Nic więc dziwnego, że na miejscu pożaru pojawiła się straż pożarna. Strażacy natknęli się na Myersa, który nie stosuje żadnych taryf ulgowych i zabija wszystkich, którzy staną mu na drodze. Z punktu widzenia logiki świata przedstawionego, kontrowersyjna scena ma więc sens. Czy jest pomysłem właściwym moralnie? To już zupełnie inna kwestia.

"Halloween Kills": kiedy premiera?

Reżyserem sequela został ponownie David Gordon Green, a Jamie Lee Curtis znów wcieli się w Laurie Strode. W pozostałych rolach wystąpili Judy Greer, Andi Matichak, Robert Longstreet, Charles Cyphers, Anthony Michael Hall, Kyle Richards i Nancy Stephens. Produkcja trafi do kin 15 października 2021 roku. W przygotowaniu jest również część trzecia pod tytułem "Halloween Ends", której premiera odbędzie się rok później.

RadioZET.pl/CBR/Change.org