Zamknij

„Halloween Kills” – Michael Myers powraca w zwiastunie nowej części słynnego horroru

30.10.2020 15:32
Jamie Lee Curtis, Halloween
fot. Shutterstock

„Halloween Kills” to kolejna część cyklu horroru, w których grasuje groźny, zamaskowany bandyta Michael Myers. Co już wiemy o nowej odsłonie słynnego cyklu?

„Halloween Kills” Davida Gordona Greena to kontynuacja filmu „Halloween” z 2018 roku, który sam jest kontynuacją słynnej serii horrorów, zapoczątkowanych w 1978 roku przez Johna Carpentera. W zasadzie to film „Halloween” Gordona Greena sam stanowi kontynuacją dwóch pierwszych części cyklu, wymazując akcję kolejnych sequeli z tzw. kanonu serii.

Produkcja, rozgrywająca się równo w 40 lat po wydarzeniach pierwszej (i drugiej) części, przyglądała się życiu dorosłej Laurie Strode, która musiała uratować swoją córkę i wnuczkę przed groźnym przestępcą, Michaelem Myersem, który prześladował ją w tę feralną noc wiele lat wcześniej.

Choć pozornie kobietom udało się wyswobodzić z rąk groźnego bandyty, zwiastun nowej odsłony pokazuje, że był to tylko pozorny tryumf, a Michael znów wraca do świata żywych, by terroryzować mieszkańców miasteczka Haddonfield.

Zobacz także

„Halloween Kills” – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie zwiastun nowej odsłony słynnego cyklu. Materiał prezentuje się następująco:

„Halloween Kills” – obsada i ekipa

Za sterami filmu „Halloween Kills” po raz kolejny stoi David Gordon Green, odpowiedzialny za sukces obrazu „Halloween” Anno Domini 2018. Za scenariusz znów odpowiadają natomiast: Danny McBride i Scott Teems, którzy pomogli reżyserowi ze skryptem do drugiej (oraz trzeciej) części.

Na ekranie zobaczymy zaś: Jamie-Lee Curtis, Judy Greer, Andi Matichak, Kyle Richards, Nancy Stephens, Charles Cyphers, Anthony Michael Hall oraz Robert Longstreet.

Zobacz także

„Halloween Kills” – kiedy premiera?

Film ma zadebiutować na ekranach amerykańskich (i polskich) kin już 15 października 2021 roku.

Prace na planie sequela miały trwać równolegle z działaniami na rzecz trzeciej odsłony cyklu – „Halloween Ends”, która zapowiedziana jest na 2022 rok. Nie wiadomo jednak, czy plany te się powiodły, gdyż pandemia koronawirusa przerwała działania na planie produkcji. Trudno więc teraz orzec, czy finał trylogii Gordona Greena rzeczywiście zobaczymy już w 2022 roku.

Czytaj także: Maraton horrorów - Halloween 2020: jakie filmy i gdzie? [MULTIKINO, CINEMA CITY, HELIOS]