Zamknij

Śmierć na planie. Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił operatorkę filmu "Rust"

22.10.2021 07:05
Alec Baldwin
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

Na planie filmu "Rust" doszło do prawdziwej tragedii. Alec Baldwin nacisnął spust pistoletu-rekwizytu. Broń wystrzeliła, śmiertelnie raniąc operatorkę.

21 października 2021 roku doszło do tragicznego wypadku na planie filmu "Rust" z Alekiem Baldwinem. Aktor użył pistoletu-rekwizytu i przypadkowo postrzelił dwie osoby. Jedna z nich - operatorka Halyna Hutchins, zmarła.

Halyna Hutchins nie żyje. Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił ją na planie "Rust"

Jak podaje The Hollywood Reporter, podczas kręcenia jednej ze scen do westernu "Rust", gwiazdor i producent filmu - Alec Baldwin, przez przypadek zastrzelił operatorkę filmową Halynę Hutchins i postrzelił reżysera Joela Souzę, poważnie go raniąc. Zdjęcia odbywał y się na ranczu Bonanza Creek. Na miejsce wypadku przyjechała policja z hrabstwa Sante Fe w stanie Nowy Meksyk.

42-latka zginęła od postrzału z pistoletu-rekwizytu. Natychmiast została przetransportowana helikopterem do szpitala University of New Mexico Hospital, gdzie stwierdzono jej zgon. Souza trafił do Christus St. Vincent Regional Medical Center ambulansem i według ostatnich raportów jest w stanie krytycznym.

John Lindley - prezes związku zawodowego operatorów oraz Rebecca Rhine - szefowa Gildii Operatorów wydali oświadczenie prasowe w tej sprawie.

Dzisiejszego wieczoru otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość, że jedna z naszych członkiń, Halyna Hutchins, główna operatorka produkcji zatytułowanej "Rust", kręconej w Nowym Meksyku, zmarła z powodu obrażeń odniesionych na planie. Szczegóły są w tej chwili niejasne, ale pracujemy, aby dowiedzieć się więcej i popieramy pełne śledztwo w sprawie tego tragicznego wydarzenia. To straszna strata i opłakujemy śmierć członkini rodziny naszej Gildii.

Rzecznik prasowy "Rust" potwierdził, że całe zajście było wypadkiem, do którego doszło w wyniku użycia rekwizytu imitującego broń palną. Sztuczny pistolet miał strzelać ślepymi nabojami.

Produkcja została na razie wstrzymana. Bezpieczeństwo obsady i ekipy pozostaje naszym najwyższym priorytetem.

Juan Ríos - rzecznik prasowy policji z Nowego Meksyku obecnie toczy się śledztwo w sprawie wypadku na planie "Rust".

Według śledczych wygląda na to, że kręcona scena wymagała użycia rekwizytowej broni palnej, która wystrzeliła. Detektywi badają, w jaki sposób i jaki rodzaj pocisku został wystrzelony z rekwizytu.

W filmie "Rust" poza Baldwinem, który nieświadomie spowodował śmierć Hutchins i obrażenia Souzy występują Frances Fisher, Jensen Ackles i Travis Fimmel. Gwiazdor wciela się w Harlanda Rusta - banity z Dzikiego Zachodu, który ucieka za uwolnienie wnuka z więzienia po tym, jak chłopak został skazany za nieumyślne morderstwo.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter