Zamknij

Harry Potter: 5 scen, które nie znalazły się w filmach o młodym czarodzieju [WIDEO]

Roksana Orlicka
27.05.2020 14:46
Harry Potter 5 usuniętych scen z filmu
fot. Instagram/@harrypotterfilm

"Harry Potter" to seria popularnych filmów o młodym czarodzieju, któremu stale się coś przydarza. Filmy powstawały w latach 2001-2011. Warto wiedzieć, że nie wszystkie nakręcone sceny trafiły do znanych widzom wersji. Zdradzamy, o których fragmentach mowa.

Harry Potter: 5 scen, które nie znalazły się w filmach o młodym czarodzieju. Harry Potter to postać stworzona przez J.K.Rowling. Jego historia zafascynowała miliony czytelników i widzów na całym świecie. Powstało aż osiem filmów o przygodach Pottera. To wielogodzinny materiał, jednak warto wspomnieć o tym, że nakręcono o jeszcze więcej scen. Ostatecznie część z nich nie weszła do filmu. 

Dzieje się tak, dlatego że filmy mają określony czas. Niektóre sceny z różnych powodów nie zostały wykorzystane przez reżyserów. Uznali oni, że dane wydarzenie nie wnosi nic do fabuły i można z niego zrezygnować. O jakich scenach mowa? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  Netflix: ukryte opcje, które ułatwiają korzystanie z platformy. To warto wiedzieć 

Harry Potter i Insygnia Śmierci: pożegnanie Harry'ego z kuzynem Dudleyem

Harry Potter nie miał łatwej relacji ze swoim wujostwem i kuzynem. Rodzina wiele lat okazywała mu niechęć i nie traktowała go najlepiej. Jednym z najbardziej kluczowych i wzruszających momentów było pożegnanie Harry'ego z Dursleyami, którzy byli zmuszeni opuścić Privet Drive 4. Dudley szczerze podziękował Harry'emu za uratowanie życia i okazał mu sympatię. Niestety, ta scena nie znalazła się w filmie.

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Wzruszająca scena z Tonks i Remusem Lupinem

W filmie doszło do pamiętnej bitwy w Hogwarcie. Wzięli w niej udział członkowie Zakonu Feniksa, jednak widzowie nie zobaczyli wśród nich Nimfadory Tonks, czyli żony Remusa Lupina. Reżyser postanowił usunąć wzruszającą scenę, gdy kobieta przybywa do Hogwartu, by walczyć u boku męża. 

Harry Potter i Komnata Tajemnic: scena z dziennikiem Toma Riddle'a

W drugiej części przygód Harry'ego Pottera poznajemy Voldemorta od strony ucznia Hogwartu. Reżyser zdecydował się jednak usunąć ważną scenę, gdy Ron, Harry i Hermiona odkrywają dziennik Toma Riddle'a i zastanawiają się, kim był mężczyzna.

Harry Potter i Czarna Ognia: uczniowie zaśpiewali hymn Hogwartu

W 4. części Harry'ego Pottera jesteśmy świadkami Turnieju Trójmagicznego. Z tej okazji do Hogwartu przybywają inne szkoły. W filmie możemy obejrzeć prezentacje uczniów z Durmstrangu i Beauxbatons. Nie znalazło się miejsce dla uczniów Hogwartu. Okazuj się jednak, że powstała scena, w której podopieczni Dumbledore'a wykonali szkolny hymn, jednak zabrakło jej w filmie.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny: urodziny Dudelya

W pierwszej części Harry'ego Pottera poznajemy jego rozpieszczonego kuzyna Dudleya. Chłopiec obchodzi urodziny, a z tej okazji otrzymał wiele prezentów. Zabrakło jednak sceny, w której ciotka i wujek wyśmiewają Harry'ego, gdy ten pyta o to, czy trafi do tej samej szkoły, co jego kuzyn.

Zobacz także:  Wiosna Filmów: pierwszy festiwal online. Kiedy i na jakich zasadach? 

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" 

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET 

RadioZET.pl/RO