Zamknij

"Harry Potter": Jak Daniel Radcliffe dostał rolę w serii? Oto nagranie z castingu [WIDEO]

Natalia Nowecka
03.11.2020 14:26
Jak Daniel Radcliffe został Harrym Potterem?
fot. EAST NEWS/SPLASH

"Harry Potter" to jedna z najsłynniejszych serii filmowych na świecie. Jak Daniel Radcliffe zdołał zdobyć angaż do tak ikonicznej roli? Zobaczcie urocze nagranie z przesłuchania.

"Harry Potter" to seria, o której słyszał absolutnie każdy. Historia młodego czarodzieja z blizną na czole zawładnęła sercami ludzi na całym świecie i mimo upływu lat, wciąż nie traci na popularności. Czym jednak byłaby filmowa adaptacja bez odpowiedniego odtwórcy głównej roli?  Daniel Radcliffe nie ukrywa, że to Harry'emu Potterowi zawdzięcza rozwój swojej kariery. Jak jednak do tego doszło? W sieci dostępne jest nagranie z przesłuchania Radcliffe'a do roli Chłopca, który przeżył.

"Harry Potter" - Jak Daniel Radcliffe został Harrym Potterem? 

W chwili otrzymania roli Harry'ego Pottera aktor miał zaledwie 11 lat i nie do końca zdawał sobie sprawę, że jego życie zmieniło się raz na zawsze. Daniel Radcliffe miał już pewne doświadczenie w pracy przed kamerą - w latach 90. zagrał w serialu "David Copperfield". Jak wyznała Janet Hirshenson, odpowiedzialna za castingi do "Harry'ego Pottera", chłopiec był gotów zrezygnować z dalszej kariery aktorskiej. Na szczęście zmienił jednak zdanie.

Zobacz także

Daniel Radcliffe przeszedł wszelkie eliminacje i został wybrany na odtwórcę roli Harry'ego Pottera. Reżyser pierwszej filmowej odsłony, Chris Columbus, wyznał:

Gdy tylko wszedł do pomieszczenia, wiedzieliśmy już, że znaleźliśmy Harry'ego.

Chris Columbus o Danielu Radcliffie

W ramach ciekawostki dodamy, że pierwotnie film "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" wyreżyserować miał Steven Spielberg. Legendarny reżyser widział w roli Harry'ego Haleya Joela Osmenta - chłopca znanego z "Szóstego zmysłu". Pomysł ten spotkał się jednak z dezaprobatą J.K. Rowling. Miało być to jednym z powodów, dla których Spielberg zrezygnował z projektu, a jego miejsca zajął Chris Columbus.

"Harry Potter" - powstanie kontynuacja?

Choć filmowe przygody Harry'ego Pottera dobiegły końca w 2011 roku, nie pożegnaliśmy czarodziejskiego świata na zawsze. W 2016 roku wystartowała seria "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", traktująca o losach Newta Skamandera - człowieka, o którym Harry uczył się w Hogwarcie. Pojawiły się również pogłoski, jakoby studio Warner Bros. pracowało nad kontynuacją przygód Pottera. Film miałby być filmową adaptacją "Przeklętego dziecka". Informacje te nie zostały jednak potwierdzone. Przyszłość serii pozostaje zatem tajemnicą.