Zamknij

"Harry Potter": Robin Williams chciał wystąpić w serii o młodym czarodzieju. Kogo miał zagrać?

18.10.2021 14:34
Flubber - Robin Williams - kadr z filmu
fot. United Archives/East News

Chris Columbus - reżyser dwóch pierwszych części adaptacji "Harry'ego Pottera" potwierdził, że Robin Williams chciał dołączyć do obsady jako jeden z nauczycieli. W kogo chciał wcielić się gwiazdor?

"Harry Potter" to słynna filmowa seria, w której wystąpiło wiele gwiazd kina. Okazuje się, że do aktorów związanych z adaptacją książek o młodym czarodzieju chciał dołączyć Robin Williams. Chris Columbus zdradził, którą postać chciał zagrać gwiazdor.

"Harry Potter": Robin Williams chciał zagrać ważną postać serii

Robin Williams to jedna z legend Hollywood. Aktor zmarł tragiczną śmiercią 11 sierpnia 2014 roku, dokonując samobójstwa. Zanim odszedł stworzył wiele niezapomnianych ról w takich produkcjach, jak "Good Morning, Vietnam", "Stowarzyszenie Umarłych Poetów", "Fisher King", "Hook", "Jumanji", "Flubber" czy "Pani Doubtfire".

Miał na koncie wiele ról dramatycznych, ale rozpoznawalność zapewniły mu kreacje komediowe z filmów familijnych. Jak podaje Games Radar, swoją filmografię chciał poszerzyć o serię "Harry Potter". Serwis rozmawiał z reżyserem dwóch pierwszych części adaptacji - Chrisem Columbusem, który potwierdził, że Williams był zainteresowany jedną z głównych ról w części trzeciej. Niestety aktor nie mógł wystąpić w filmie.

Odbyłem rozmowę z Robinem Williamsem, który chciał zagrać Lupina. Bardzo trudno było mi powiedzieć: "Tylko Brytyjczycy. Nic nie mogę zrobić.".

Williams chciał wcielić się w Remusa Lupina - nauczyciela obrony przed czarną magią, który skrywał pewien sekret - był wilkołakiem. Finalnie rolę czarodzieja otrzymał David Thewlis. Columbus musiał odmówić amerykańskiemu aktorowi, ponieważ w produkcji występowali wyłącznie artyści z Wysp Brytyjskich.

To nie pierwszy raz, kiedy Williams był zainteresowany udziałem w adaptacji "Harry'ego Pottera". Pierwotnie chciał wcielić się w Rubeusa Hagrida - klucznika i gajowego Hogwartu, a prywatnie przyjaciela głównego bohatera. Gwiazdor opowiedział o tym w wywiadzie z 2001 roku z "The New York Post". 

Było kilka ról, które chciałbym zagrać, ale był zakaz [wykorzystywania] amerykańskich aktorów. Może pewnego dnia się uda. Na przykład, kiedy [Harry] pójdzie do Yale i zostanie prezydentem.

Lupin zadebiutował w filmie "Harry Potter i więzień Azkabanu" z 2004 roku, którego jednak nie powołał do życia Columbus. Za trzecią część przygód tytułowego czarodzieja odpowiadał meksykański filmowiec Alfonso Cuarón, który wprowadził do serii mroczniejszy klimat niż w dwóch poprzednich odsłonach serii.

RadioZET.pl/Games Radar/The New York Post