Zamknij

"Harry Potter": powstanie 8. część serii? Reżyser dwóch pierwszych filmów jest gotowy wejść na plan

05.11.2021 11:50
Harry Potter i Kamień Filozoficzny - Daniel Radcliffe, Rupert Grint - kadr z filmu
fot. SPLASH NEWS/East News

Czy sztuka "Harry Potter i przeklęte dziecko" doczeka się kinowej adaptacji? Chris Columbus - reżyser dwóch pierwszych części serii, jest gotowy do pracy nad filmem na podstawie kontynuacji przygód słynnego czarodzieja. 

W 2021 roku mija 20 rocznica premiery pierwszej części filmowej wersji przygód Harry'ego Pottera, której reżyserem jest Chris Columbus. Z tego powodu filmowiec został zapytany, co sądzi o stworzeniu adaptacji sztuki "Harry Potter i przeklęte dziecko".

"Harry Potter i przeklęte dziecko": Chris Columbus wyreżyseruje 8. część serii?

Kiedy powstawał film "Harry Potter i Kamień filozoficzny" książkowa seria była w rozkwicie. Adaptacja z Danielem Radcliffem w roli głównej przyciągnęła więc do kin rzesze widzów i w kolejnych latach doczekała się kontynuacji. J.K. Rowling zadecydowała jednak, że na 7. tomie przygód Chłopca Który Przeżył zakończy pisanie jego przygód.

Kilka lat później powstała jednak sztuka "Harry Potter i przeklęte dziecko", która pojawiła się również w formie książkowej, dostępnej w księgarniach na całym świecie. Część fanów nadal ma nadzieję, że ciąg dalszy historii czarodziejskiego świata doczeka się filmowej wersji. Columbus z okazji 20-lecia premiery pierwszej części "Harry'ego Pottera" odbył rozmowę z Variety, w której wspominał pracę nad dwoma pierwszymi częściami serii. Na pytanie, czy chciałby powołać do życia adaptację "Przeklętego dziecka", odpowiedział twierdząco.

Chciałbym wyreżyserować "Przeklęte dziecko". To świetna sztuka, a dzieci są w zasadzie odpowiednim wieku, żeby grać te role. To moja mała fantazja.

Temat na fantazji Columbusa na razie się kończy, bo wytwórnia Warner Bros. nie ma w oficjalnych planach kontynuacji serii o Harrym i jego najbliższych. Skupia się za to na spin-offie - "Fantastyczne zwierzęta".

Reżyser w wywiadzie wspominał również pracę nad "Kamieniem filozoficznym" i "Komnatą tajemnic".

Przez pierwsze kilka tygodni wszystkie dzieciaki były tak podekscytowane graniem w filmie o "Harrym Potterze", że cały czas uśmiechały się do kamer. Nie mogłem ich zmusić, żeby przestały się uśmiechać, i to naprawdę stało się dla mnie jako reżysera ćwiczeniem z aktorstwa. Zanim dotarliśmy do drugiego filmu, byliśmy już w stanie wykonać ujęcia na jeździe, a dzieci potrafiły grać na master shotcie i swobodnie rozmawiać. Kiedy dotarliśmy do "Komnaty Tajemnic", stali się bardzo profesjonalni, a gdybyśmy zrobili "Więźnia Azkabanu", jeśli tylko byśmy chcieli, mogliśmy nakręcić cały film w 15 pojedynczych ujęciach.

Columbus wyjaśnił, że początkowo praca na planie była bardzo trudna, i dziecięca ekipa potrzebowała w jednej scenie bardzo wielu ujęć. Dlatego w filmie pojawia się tak wiele cięć. Z czasem młoda obsada nabrała profesjonalizmu. Twórca "Kevina samego w domu" nie był jednak w stanie wykorzystać pełnego potencjału gwiazd "Harry'ego Pottera", ponieważ trzecią część powołał do życia inny reżyser - Alfonso Cuarón.

"Fantastyczne zwierzęta 3": kiedy premiera?

Film zatytułowany oficjalnie "Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore" trafi do kin już 15 kwietnia 2022 roku. Reżyserem produkcji jest David Yates. W rolach głównych wystapili Jude Law, Eddie Redmayne, Mads Mikkelsen, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller, Callum Turner, Jessica Williams, William Nadylam i Katherine Waterston.

RadioZET.pl/Variety