Zamknij

Harvey Weinstein stracił wzrok i zęby. Prawnicy twierdzą, że jest z nim bardzo źle

13.04.2021 12:41
Harvey Weinstein
fot. Zuma / SplashNews.com/East News

Skazany za gwałt Harvey Weinstein podupadł na zdrowiu tuż przed ekstradycją do Los Angeles. Zdaniem prawników jest w złym stanie - były producent filmowy stracił wzrok i 4 zęby.

Harvey Weinstein - jedna z najhaniebniejszych postaci Hollywood jest zdaniem prawników w kiepskim stanie zdrowotnym. Były producent, oskarżony przez ponad 100 ofiar o nadużycia seksualne, według adwokatów nie widzi oraz traci uzębienie. Z tego powodu ekstradycja gwałciciela do Los Angeles została opóźniona.

Harvey Weinstein - stan zdrowia gwałciciela z Hollywood

Jak podaje portal Vulture, ekstradycja Weinsteina do Los Angeles została ponownie przeniesiona na inny termin, po tym, jak zespołowi jego prawników udało się walczyć inną datę transferu oskarżonego podczas zdalnego postępowania sądowego, które odbyło się 12 kwietnia 2021 roku. Jeden z adwokatów Weinsteina powiedział, że jego klient dostał możliwość podratowania swojego zdrowia. Przestępca miał niemal całkowicie stracić wzrok oraz kilka zębów.

Norman Effman skomentował problemy zdrowotne Weinsteina.

W tym momencie jest praktycznie niewidomy i potrzebuje operacji oraz zastrzyków. Miał też poważne problemy z zębami i zaplanował, w tym momencie nie wiemy jeszcze dokładnie na kiedy, szereg zabiegów dentystycznych, które mają uratować jego zęby. Myślę, że stracił dotychczas cztery zęby.

Ponadto Weinstein ma problemy z sercem, cierpi na cukrzycę i bóle pleców, a także bezdech senny.

Nie oznacza to jednak, że Weinstein uniknie procesu. Prawnik przyznał bowiem, że oskarżony, który również brał udział w ostatnim posiedzeniu sądowym za pośrednictwem wideokonferencji z więzienia stanowego niedaleko Buffalo Wende Correctional Facility, zgodził się na zdalne postawienie go w stan oskarżenia w Los Angeles.

Skazany producent filmowy Harvey Weinstein pojawił się przed sędzią Kennethem Case'em z sądu hrabstwa Erie w sprawie oczekującej go ekstradycji do Los Angeles, gdzie postawiono mu nowe zarzuty gwałtu. Ma nieprawidłowo założoną maseczkę ochronną.

Prawnik zastrzegł, że problemy zdrowotne jego klienta nie są próbą uniknięcia nowego procesu w sprawie o gwałty w Kalifornii.

Nie próbujemy uniknąć tego, co wydarzy się w Kalifornii. Uważamy, że nie tylko mamy szansę na obronę przed tymi zarzutami, ale nawet bardzo dobrą obronę przed tymi zarzutami. Uważamy, że proces doprowadzi do uniewinnienia.

Sędzia Kenneth Case dał zespołowi prawnemu Weinsteina czas do 20 kwietnia 2021 roku na złożenie dokumentów szczegółowo opisujących ich sprzeciw wobec ekstradycji. Prokuratorzy mają tydzień na udzielenie odpowiedzi. 30 kwietnia odbędzie się kolejne postępowanie w tej sprawie.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Harvey Weinstein w marcu 2021 roku został skazany na 23 lata pozbawienia wolności za gwałty na asystentce Mimi Haley i początkującej aktorce Jessice Mann. To jednak nie koniec procesów dotyczących przemocy seksualnej, której dopuścił się były producent. W Los Angeles sąd niedawno postawił przestępcy zarzuty 11 napaści seksualnych związanych atakami na pięć różnych kobiet. Niewykluczone, że wyrok Weinsteina się wydłuży.

RadioZET.pl/Vulture
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET