Zamknij

Helen McCrory nie żyje. Gwiazda "Harry'ego Pottera" i "Peaky Blinders" miała 52 lata

16.04.2021 18:35
Helen McCrory nie żyje. Gwiazda "Harry'ego Pottera" i "Peaky Blinders" miała 52 lata
fot. Vianney Le Caer/Invision/AP/East News

Helen McCrory nie żyje. Aktorka znana z serii o Harrym Potterze i serialu "Peaky Blinders" zmarła w wieku zaledwie 52 lat. Smutne wieści przekazał jej mąż.

Helen McCrory nie żyje. Popularna angielska aktorka zmarła w wieku 52 lat po walce z nowotworem. Informację o śmierci gwiazdy  "Harry'ego Pottera" przekazał jej mąż.

Helen McCrory nie żyje

Helen McCrory znana była w Hollwyood przede wszystkim jako Narcyza Malfoy z filmowej serii o Harrym Potterze. W ostatnich latach podbijała również mały ekran, błyszcząc w roli Polly Gray w serialu  "Peaky Blinders".

W trakcie swojej wieloletniej kariery Helen McCrory wystąpiła w wielu uznanych produkcjach, takich jak "Wywiad z wampirem", "Hrabia Monte Christo", czy "Skyfall". Była również laureatką wielu nagród, w tym nagrody BAFTA za występ w filmie "Streetlife". Oprócz aktorstwa Helen McCrory udzielała się też charytatywnie. To właśnie o swojej działalności opowiadała 12 marca 2021 roku w "Good Morning Britain" - ostatni raz, gdy zawitała na ekranie.

Informację o śmierci Helen McCrory przekazał jej mąż Damian Lewis, za pośrednictwem Twittera.

Z bólem serca informuję, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, czyli Helen McCrory, zmarła spokojnie w domu w otoczeniu przyjaciół i rodziny. Umarła tak, jak żyła. Bez strachu. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w swoim życiu.

RadioZET.pl/Insider.com