Zamknij

„Hellboy”: pierwszy zwiastun nowej adaptacji komiksu [WIDEO]

Redakcja
20.12.2018 11:12
„Hellboy”: pierwszy zwiastun nowej adaptacji komiksu [WIDEO]
fot. Instagram:@hellboymovie

Andrew Cosby, scenarzysta nowej wersji „Hellboya”, zapowiadał film jako mroczniejszą wersję przygód bohaterskiego demona. Teraz fani mogą sprawdzić, jak prezentuje się nowa produkcja na podstawie komiksów Mike'a Mignoli. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun.

Hellboy to komiksowa postać stworzona przez Mike'a Mignolę. Przywołany przez Rasputina pół-człowiek, pół-demon zostaje wychowany przez Amerykanów i jako członek Biura Badań Paranormalnych i Obrony walczy z potworami wspierany przez swoich kompanów, między innymi obdarzoną zdolnościami pirokinetycznymi Liz i Abe Sapiena, pół-człowieka, pół-rybę. Komiksy ukazują się nakładem Dark Horse Comics, a charakterystyczny klimat i charyzmatyczni bohaterowie zapewnili serii szerokie grono oddanych fanów.

Z pozytywnym odbiorem spotkała się także filmowa adaptacja. „Hellboy” z 2004 roku bronił się ciekawym klimatem i świetną aktorską kreacją Rona Perlmana. Zdaniem widzów obraz dobrze równoważył charakterystyczny mroczny klimat komiksu z poczuciem humoru. Równie dobrze poradziła sobie kontynuacja, „Hellboy 2: Złota armia”, która pojawiła się w roku 2008.

ZOBACZ: Zwiastun "Diablo. Wyścig o wszystko". Będą polscy "Szybcy i wściekli"?

Plakat
fot. Instagram:@hellboymovie

Zwiastun nowego „Hellboya”

Już 12 kwietnia 2019 roku widzowie będą mogli obejrzeć w kinach nową wersję przygód Hellboya. Nowy film ma być rebootem serii i był określany przez scenarzystów jako „ciemniejszy i bardziej makabryczny”. Fani nie kryli zawodu, ponieważ na ekranie nie pojawi się już Ron Perlman, którego zastąpił David Harobour. Wydaje się jednak, że aktor doskonale radzi sobie w roli demona. W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun, na którym możemy obejrzeć nowego Hellboya, jego sojuszników i wrogów. W roli profesora Buttenholma zobaczymy Iana McShane, królową krwi Nimue zagra Mila Jovovich, a postać Alice Monaghan wykreuje Sasha Lane. Za reżyserię odpowiedzialny jest Neil Marshall, znany z pracy przy „Grze o Tron” i „Westworld”. Zwiastun zapowiada nie tylko wartką akcję, ale też sporo elementów komediowych. Miejmy nadzieję, że nie zabraknie również charakterystycznego dla komiksów, dusznego klimatu. O efekty specjalne raczej nie trzeba się martwić, potwory zaprezentowane na ekranie wyglądają świetnie.

RadioZET.pl/MF