Zamknij

Hollywood przekłada premiery. Które filmy nie pojawią się w kinach?

27.07.2020 14:40
Hollywood
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa ma ogromny wpływ na to, jak wygląda w tym roku rynek filmowy. W Hollywood zaczęło się masowe odwoływanie premier. Których filmów nie zobaczymy tak szybko w kinach?

Hollywood przekłada premiery. Które filmy nie pojawią się w kinach? Pandemia koronawirusa sparaliżowała cały przemysł filmowy. Odwołano tysiące premier filmów, zawieszono prace na planach zdjęciowych. Przeniesiono również prestiżową galę rozdania Oscarów. Można było się spodziewać, że 2020 rok jest spisany na straty. Codziennie w Hollywood są przekładane kolejne premiery kinowe. Które produkcje zmieniły oficjalnie datę premiery? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także: Netflix: nowości na sierpień 2020. Lista premier filmów i seriali. Co będzie można zobaczyć? 

Hollywood przekłada premiery. Które filmy nie pojawią się w kinach?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele tytułów nie trafi do kin, jak pierwotnie zakładano. Disney zdradził grafik dotyczący premier swoich najnowszych produkcji. Amerykański serwis Variety donosi, że sytuacja jest poważna i dotyczy wielu filmów. Co zostało przeniesione?

Na pierwszy ogień poszła zapowiadana od miesięcy premiera 2. część filmu "Avatar". Wiadomo już, że zostanie ona kolejny raz opóźniona o rok. Przypominamy, że "Avatar 2" miał się ukazać w grudniu 2021 roku. Datę wyznaczono jednak na 16 grudnia 2022 roku i możliwe, że ulegnie ona jeszcze zmianie. W planach są jeszcze trzy kolejne filmy, które miałby się ukazać w dwuletnich odstępach. Cała historia miałaby finał w 2028 roku.

Podobny los czeka nowy film z uniwersum kultowych "Gwiezdnych wojen". Premiera nie odbędzie się w grudniu 2022 roku, a dopiero rok później. Największe rozczarowanie czeka jednak fanów produkcji "Mulan". Kinowa wersja miała się pojawić latem tego roku. Niestety, premiera została przesunięta i nie podano nawet ewentualnej, nowej daty. 

Do tego w kinach na czas nie pojawi się "Ciche miejsce 2" (ma mieć premierę w kwietniu 2021 roku)  i "Top Gun: Maverick" (ma mieć premierę dopiero w lipcu 2021 roku).

Niestety, nikt nie potrafi przewidzieć, kiedy sytuacja na świecie się poprawi, dlatego trzeba się spodziewać kolejnych zmian. 

Zobacz także: Twórcy filmu "Twój Vincent" zekranizują popularną polską powieść. Jest już pierwsze zdjęcie 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Variety/londynek.net/ign.com