Zamknij

"Hollywoodzkie schematy atakują" na Netflix: Gwiazdy kina wyśmiewają filmowe klisze [ZWIASTUN]

24.09.2021 17:24
Florence Pough Netflix
fot. Florence Pough/materiały prasowe Netflix

"Hollywoodzkie schematy atakują" to nowy program specjalny Netflixa wyprodukowany przez twórców "Black Mirror" i "Giń, 2020!". Gwiazdy amerykańskiego kina opowiedzą w nim o najczęściej powtarzających się banałach w amerykańskim kinie.

"Dziś świętujemy dzień klisz, które uczyniły kino takim, jakie jest obecnie" mówi Rob Lowe w zwiastunie programu "Hollywoodzkie schematy atakują". Netflix w swojej nowej produkcji zaprezentuje humorystyczne spojrzenie na historię kina, a w szczególności na filmowe klisze do znudzenia wykorzystywane w popularnych produkcjach. Producentami wykonawczymi programu są Charlie Brooker i Annabel Jones - twórcy  "Black Mirror" i "Giń, 2020!".

"Hollywoodzkie schematy atakują": Nowy program Netflixa o filmach [WIDEO]

Codziennie na ekranach pojawiają się tysiące filmów. Nie sposób, by każdy z nich był unikatowy w każdym calu. Wśród najsłynniejszych dzieł filmowych istnieją zarówno absolutnie oryginalne perełki, postmodernistyczne obrazy celowo przepełnione aluzjami do innych tekstów kultury, jak i cała masa produkcji wykorzystujących utarte schematy, by wywołać pożądane emocje u widzów. O filmach sporządzonych według przepisu na idealną komedię/dramat/horror/akcyjniak opowiada nowy komediowy program Netflixa "Hollywoodzkie schematy atakują", w którym z nadużywanych (a często też absurdalnych) motywów filmowych oraz własnych sztampowych ról śmieją się gwiazdy takie jak: Andrew Garfield, Florence Pugh, Richard E. Grant, Andie Macdowell czy Mark Strong. Zobaczcie zwiastun:

"Hollywoodzkie schematy atakują" - Kiedy premiera na Netflix?

Program "Hollywoodzkie schematy atakują" został wyprodukowany przez studio Broke and Bones. Producentem, reżyserem i jednym ze scenarzystów jest Sean Doherty. Wraz z nim reżyserią zajęli się Alice Mathias i Ricky Kelehar. W gronie producentów wykonawczych znaleźli się natomiast prowadzący program Rob Lowe, Jon Petrie oraz wspomniani już Charlie Brooker i Annabel Jones.

Premiera godzinnego programu "Hollywoodzkie schematy atakują" została zaplanowana na 28 września 2021.

RadioZET.pl/Netflix