Zamknij

Nowy "Kevin sam w domu" z datą premiery. Kiedy reboot trafi na platformę Disney+?

13.08.2021 12:46
Kevin sam w domu - Macaulay Culkin - kadr z filmu
fot. CAP/RFS/Capital Pictures/East News

"Kevin sam w domu" powraca w odświeżonej wersji. Twórcy filmu "Home Sweet Home Alone" zdradzili, kiedy produkcja zadebiutuje na platformie Disney+.

Pomysłowy chłopak znów zostanie sam w domu, ale tym razem nie zobaczymy w tytułowej roli Macaulaya Culkina. Szefowie platformy Disney+ i przedstawiciele studia 20th Century Fox powołali do życia nową wersję filmowej serii, która zadebiutuje jeszcze w roku 2021.

"Home Sweet Home Alone": data premiery nowego "Kevina samego w domu"

"Kevin sam w domu" jest ogólnoświatowym fenomenem i jednym z najpopularniejszych filmów świątecznych w historii kina. Nic więc dziwnego, że po latach szefowie Disneya uznali, iż najwyższa pora powołać do życia odświeżoną wersję przygód zaradnego dzieciaka, który przez przypadek zostaje sam w domu i musi sobie radzić z dwoma oprychami.

Jak podaje Deadline, twórcy filmu zatytułowanego "Home Sweet Home Alone" zdradzili, kiedy produkcja trafi na Disney+. Data premiery nowego "Kevina samego w domu" została wyznaczona na 12 listopada 2021 roku, a więc ponad miesiąc przed świętami Bożego Narodzenia. Nowa wersja kultowej produkcji opowie o chłopcu imieniem Max Mercer, który zostanie sam w domu, kiedy jego rodzice wyjadą na święta do Japonii. Kiedy rodzice udadzą się na wypoczynek, główny bohater będzie musiał obronić rodzinny dom przed intruzami.

xx

W rolach głównych wystąpili Ellie Kemper, Rob Delaney i Archie Yates. Za reżyserię "Home Sweet Home Alone" odpowiada Dan Mazer. W pozostałych rolach wystąpili Aisling Bea, Kenan Thompson, Tim Simons, Pete Holmes, Devin Ratray, Ally Maki oraz Chris Parnell. Scenariusz do komedii familijnej napisali natomiast Mikey Day i Streeter Seidell.

"Home Sweet Home Alone" nie jest jedyną próbą kontynuacji hitu Chrisa Columbusa z 1990 roku. Dwa lata później powstał sequel "Kevin sam w Nowym Jorku". W kolejnych latach powołano do życia filmy "Alex – sam w domu", "Kevin sam w domu 4" oraz "Finn sam w domu: Świąteczny skok". Żaden z nich nie odniósł jednak sukcesu dwóch pierwszych części i nie występował w nich Macaulay Culkin. Aktor powrócił do roli Kevina w roku 2018 w reklamie usługi Google zatytułowanej "Home Alone Again with the Google Assistant".

Czy "Home Sweet Home Alone" dorówna oryginałowi sprzed ponad 30 lat? O tym przekonamy się już za kilka miesięcy.

RadioZET.pl/Deadline/Instagram