Zamknij

Honor Blackman nie żyje. Aktorka grała kultową dziewczynę Bonda

Patrycja Chudolińska
07.04.2020 10:39
Honor Blackman
fot. Everett Collection / Everett Collection/East News

Nie żyje Honor Blackman. Aktorka zdobyła popularność dzięki roli w jednym z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Zmarła w wieku 94 lat.

Honor Blackman nie żyje

Honor Blackman nie żyje. Informację o śmierci kultowej aktorki przekazali jej najbliżsi. Gwiazda zmarła 5 kwietnia 2020 roku w wieku 94 lat w swoim domu w Lewes.

- Była nie tylko uwielbianą matką i babcią, ale także aktorką o niezwykle płodnym talencie twórczym. Dzięki niezwykłemu połączeniu piękna, inteligencji i sprawności fizycznej, a także wyjątkowemu głosowi i oddanej etyce pracy, osiągnęła niezrównany status ikony w świecie filmu i rozrywki. Swoim profesjonalizmem przyczyniła się do wspaniałych produkcji filmowych i teatralnych naszych czasów - napisali członkowie rodziny aktorki w oficjalnym oświadczeniu.

Honor Blackman - kim była?

Honor Blackman znana była z roli dziewczyny Bonda, Pussy Galore. Aktorka pojawiła się w filmie "Goldfinger" i była najstarszą z kobiet wcielających się w dziewczyny agenta 007 - miała wtedy 37 lat. Popularność przyniosła jej również rola w serialu "Rewolwer i melonik", gdzie wcieliła się w rolę ekspertki judo dr Cathy Gale.

Honor Blackam była nie tylko uzdolnioną aktorką, ale także wokalistką. Gwiazda zaczęła tworzyć muzykę, a w 1964 roku nagrała utwór "Kinky Boots", który stał się hitem. Ostatecznie wydała tylko jedną płytę "Everything I've Got".

RadioZET.pl/PCh