Zamknij

Horrory świąteczne: najlepsze filmy grozy do obejrzenia w Boże Narodzenie [LISTA TOP 5]

22.12.2021
Aktualizacja: 22.12.2021 12:50
Horrory świąteczne: filmy grozy do obejrzenia w Boże Narodzenie [LISTA TOP 5]
fot. Shutterstock.com

Horrory świąteczne? W końcu horroromaniacy też lubią święta! Przedstawiamy naszą listę 5 najlepszych horrorów do obejrzenia w Boże Narodzenie.

Horrory świąteczne to istna gratka dla wielbicieli filmów grozy, którzy lubują się też w świątecznym klimacie. Makabra, duchy i wszelkiej maści potwory, a wszystko to w gwiazdkowej konwencji. Które horrory świąteczne warto obejrzeć? Zapoznajcie się z naszą listą, a z pewnością wybierzecie coś dla siebie.

Horrory świąteczne: filmy grozy do obejrzenia w Boże Narodzenie [LISTA TOP 5]

Wypaczona wersja Świętego Mikołaja, morze krwi i zły duch bożonarodzeniowy? Horrorów świątecznych powstało bardzo wiele, jednak tylko wybrane naprawdę zasługują na uwagę. Poniżej znajdziecie 5 z nich.

Zobacz także:  Najlepsze horrory, które każdy powinien zobaczyć [TOP13] 

Nasza lista 5 najlepszych horrorów świątecznych prezentuje się następująco:

"Krampus. Duch Świąt"

Wyborny horror świąteczny z 2015 roku, który zachwyca przede wszystkim nieziemskim klimatem. A do tego potrafi porządnie przestraszyć. Rzecz dzieje się w małym miasteczku, w którym zamieszkuje Max - dwunastoletni chłopiec, który stracił wiarę w święta. Gdy zbliża się wigilijna noc, a w domu Maxa nie czuć bożonarodzeniowej atmosfery, na świat zstępuje Zły Duch Świąt - Krampus. Czy rodzinie uda się zjednoczyć i pokonać monstrum zza światów?

"Cicha noc, śmierci noc"

Święty Mikołaj w morderczym wydaniu? Jak najbardziej. "Cicha noc, śmierci noc" opowiada historię Billy'ego, który w młodości był świadkiem, jak mężczyzna w przebraniu Mikołaja zamordował jego rodziców. Teraz, jako dorosły mężczyzna, ucieka z zakładu psychiatrycznego, przywdziewa świąteczny strój i morduje na potęgę. Film w chwili swojej premiery wzbudził wiele kontrowersji. Dziś uznawany jest jednak za klasykę gatunku. 

Zobacz także

"Czarne święta"

Świąteczny horror z 1974 roku, który doczekał się później dwóch remake'ów (jeden z nich to "Krwawe święta" z 2006 roku). Opowiada on historię studentek mieszkających w akademiku. Gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dziewczyny stają się celem morderczego psychopaty. 

"Koszmarna opowieść wigilijna"

Niskobudżetowy horror świąteczny, a jednocześnie wyborna antologia grozy. "Koszmarna opowieść wigilijna" przedstawia kilka różnych historyjek. Łączy je jednak jedno - makabra ze świątecznym klimatem w tle. W filmie Stevena Hobana znalazło się miejsce na Krampusa, morderczych elfów, przerażających trolli, a nawet duchów. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

"Silent Night"

Świąteczny horror luźno oparty na wspomnianym już tytule "Cicha noc, śmierci noc". Gdy mieszkańcy małej amerykańskiej mieściny są terroryzowani przez mordercę przebranego za Mikołaja, lokalna policja rusza do boju. Uda im się pokonać psychopatę i uratować święta?

Zobacz także