Zamknij

"Hotel Transylvania 4" z opóźnioną datą premiery. Czemu animacja nie ukaże się tego lata?

21.06.2021 10:52
"Hotel Transylvania 4" z opóźnioną datą premiery. Czemu animacja nie ukaże się tego lata?
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/ East News

"Hotel Transylvania: Transformania" to czwarta odsłona popularnej animacji od studia Sony Pictures. Film miał zadebiutować latem tego roku. Tak się jednak nie stanie. Dlaczego? Na kiedy przesunięto premierę? Zdradzamy szczegóły.

"Hotel Transylvania: Transformania" nie ukaże się w wakacje. Czwarta część popularnej animacji otrzymała nową datę premiery. Co się stało i kiedy ostatecznie zobaczymy film?

Zobacz także

"Hotel Transylvania: Transformania" z nową datą premiery

Do tytułowego hotelu mieliśmy powrócić 6 sierpnia 2021 roku (amerykańska data premiery wyznaczona zaś była na 23 lipca). Studio Sony Pictures podjęło jednak decyzję o zmianie daty debiutu i ostatecznie "Hotel Transylvania: Transformania" ukaże się dopiero jesienią, a konkretnie - 1 października 2021 roku. Skąd ta zmiana?

Choć włodarze studia nie podali oficjalnego powodu swojej decyzji, zagraniczne media spekulują, że Sony obawia się słabych wyników finansowych. Jak podaje serwis Deadline, inna animacja - "Piotruś Królik 2: Na gigancie" - nie poradziła sobie zbyt dobrze w box-office. Film zarobił 10.4 milionów dolarów, czyli aż o 15 milionów mniej, niż poprzednia odsłona z 2018 roku

Wspomniany serwis zwraca jednak uwagę na dość niefortunny wybór nowej daty premiery. Jeśli Sony martwi się wynikami finansowymi, debiut w pierwszy weekend października jest dość ryzykownym posunięciem. Na ekranach kin zawita wówczas bowiem druga część animacji "Rodzina Addamsów" oraz wyczekiwana przez wielu "Diuna"

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com