Zamknij

Koniec serialu „House of Cards"!

Redakcja
31.10.2017 09:06
Koniec serialu „House of Cards"!
fot. House of Cards

Szósty sezon serialu „House of Cards" będzie ostatnim – poinformowali twórcy kultowej politycznej produkcji, którzy wydali oświadczenie po oskarżeniu Kevina Spacey o molestowanie seksualne.

House of Cards. Koniec serialu po 6. sezonie

Przypomnijmy, że Kevin Spacey zdradził w oświadczeniu, które zamieścił na Facebooku, że miał intymne związki zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami. Dodał także, że postanowił teraz żyć jako gej. Coming out hollywoodzkiego gwiazdora był wynikiem zarzutu molestowania (a właściwie pedofilii) sprzed lat. Aktor Anthony Rapp zarzucił bowiem Spacey'emu, że ten próbował molestować go w 1986 roku. Rapp miał wtedy jedyne 14 lat. Spacey był 12 lat starszy.

Zobacz także

Po tym oskarżeniu Spacey stwierdził, że nie pamięta tamtego wydarzenia, ale podkreślił, że jeśli rzeczywiście dopuścił się wtedy molestowania seksualnego, to „szczerze przeprasza" za „głęboko niestosowne zachowanie po pijanemu".

Później Spacey napisał, że pod wpływem tego, co powiedział Rapp, postanowił zająć się „sprawami we własnym życiu" i oświadczył, że teraz chce żyć jako gej. Po tym stwierdzeniu amerykański gwiazdor spotkał się z dużą krytyką – zdaniem wielu ujawnienie orientacji seksualnej miało odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu, jakim był akt pedofilii!

Przedstawiciele Netfliksa zareagowali niecałą dobę po oświadczeniu wydanym przez aktora. Zdradzili, że są głęboko zaniepokojeni oskarżeniami i poinformowali, że serial „Houe of Cards" skończy się po 6. sezonie.

mid-epa06297779

RadioZET.pl/SI