Zamknij

Hugh Jackman i Kevin Costner zagrają w tureckim serialu?

Redakcja
25.04.2018 16:43
Hugh Jackman Kevin Costner
fot. Instagram

Turecki serial z hollywoodzką obsadą? Tamtejsze media spekulują na temat udziału Hugh Jackmana i Kevina Costnera w najnowszej produkcji Kanału D. Producentami serialu mają być TM Production i Y Production.

Tureckie media informują, że Hugh Jackman i Kevin Costner zagrają w najnowszej tureckiej superprodukcji.

Zgodnie z informacjami z kilku tureckich serwisów, obaj aktorzy spotkają się na planie serialu pod tytułem "Saloniki 1920" (tytuł oryginalny "Selanik 1920 Destanı"). Producentami serialu mają być TM Production i Y Production, a emitowany on będzie przez Kanał D, który odpowiada za wiele hitowych seriali, w tym także dobrze znane polskim widzom - jak "Grzech Fatmagul", "Zraniona miłość", "Wspaniałe stulecie", czy jego kontynuacja "Wspaniałe stulecie. Kosem".

Kevin Costner i Hugh Jackman w tureckim serialu?

Serwis Diziseti.tv przekonuje, że Kanał D podpisał na 2018 rok gigantyczny projekt, w którym pojawią się gwiazdy światowego formatu. Milliyet.com.tr sugeruje, że Hugh Jackman w nadchodzącym serialu wcieli się w rolę niemieckiego generała urodzonego w Słupsku - Otto Limana von Sandersa. Szczegóły roli są nieznane, a informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone, jednak pewne fakty przemawiają za tym, że może w plotkach być ziarno prawdy.

Kevin Costner jest w Turcji bardzo popularnym aktorem, a niedawno wziął nawet udział w reklamie tureckich linii lotniczych. Z kolei Hugh Jackman, choć znany jest jako australijski aktor, przyznał, że ma tureckie korzenie. Wcześniej twierdził, że jego dziadek wyemigrował do Australii z Grecji.

"Dwa pokolenia temu nazwisko mojej rodziny brzmiało Bellas, dlatego czuję w sobie grecką krew" - cytuje serwis Neos Kosmos. Aktor stwierdził w związku z tym, że rozważa udział w greckiej produkcji. Teraz wyjaśnił, że tereny, z których pochodzi jego rodzina, dawniej należały do Imperium Osmańskiego, on sam więc ma pochodzenie tureckie.

Hugh Jackman: jestem Turkiem

"Mój ojciec i wuj udali się do miejsca, z którego wyjechał mój dziadek. Z tego, co mówią, region ten, który dziś należy do terytorium Grecji, dawniej wchodził w ziemie Imperium Osmańskiego. Więc jestem potomkiem dziadka otomańskiego (...). Tak, myślę, że mogę powiedzieć, że jestem Turkiem" - zadeklarował Jackman. Aktor interesuje się turecką kulturą, chętnie odwiedza ten kraj - często ze swoimi musicalami. Dlaczego nie miałby rozważać udziału w tureckim serialu - można spytać?

Jednak, póki co, są to bardziej plotki i spekulacje, niż wieści potwierdzone przez którąkolwiek ze stron. Warto dodać, że zgodnie z informacjami obok wspomnianych aktorów w serialu pojawić się miała Nurgül Yeşilçay - znana turecka gwiazda, która wcielała się m.in. w rolę sułtanki Kosem. Ta jednak podobno zdementowała te pogłoski na swoim Insta Story.

Trzymamy rękę na pulsie.

RadioZET.pl/Facebook Kosem Wspaniałe Stulecie Polska/milliyet.com.tr/neoskosmos.com/jetsettimes.com/SA