Zamknij

Greta Thunberg otrzymała własny film dokumentalny. Oto zwiastun "I Am Greta"

11.09.2020 13:22
Greta Thunberg gwiazdą filmu dokumentalnego "I Am Greta"
fot. AP/Associated Press/East News

Greta Thunberg to młoda aktywistka pochodząca ze Szwecji. Mimo młodego wieku stała się popularna na całym świecie, za sprawą swojej walki o środowisko. Już wkrótce ukaże się film dokumentalny poświęcony jej życiu i działalności. Poniżej znajdziecie zwiastun i pierwsze szczegóły związane z produkcją.

Greta Thunberg gwiazdą filmu dokumentalnego "I Am Greta". Młoda aktywistka zasłynęła w 2019 roku za sprawą swojej płomiennej przemowy podczas Szczytu Klimatycznego ONZ. Od tamtej pory jej nazwisko kojarzone jest z walką o środowisko naturalne i zapobieganie zmian klimatycznym. Otrzymała nawet tytuł Człowieka roku magazynu "Time". Nic zatem dziwnego, że powstał dokument obrazujący jej życie i działalność na rzecz planety.

"I Am Greta" - zwiastun dokumentu o Grecie Thunberg 

Film ujawni szczegóły pracy Grety Thunberg w ciągu ostatnich kilku lat, gdy jej walka na rzecz ratowania planety przekształciła się w globalny ruch i poruszyła ludzi na całym świecie. Już w samym zwiastunie widzimy wiele niepublikowanych dotąd nagrań przedstawiających Gretę realizującą swoją działalność.

Zobacz także: Kaucje od plastikowych butelek. Wiceminister klimatu wyjaśnia

Podczas seansu otrzymamy również wgląd w życie prywatne młodej aktywistki - jej sytuację rodzinną, problemy z adaptacją w szkole i radzenie sobie z zespołem Aspergera. W zapowiedzi pojawia się także prezydent Francji, Emmanuel Macron.

Za reżyserię filmu "I Am Greta" odpowiada Nathan Grossman. Produkcja pokazywana jest obecnie na festiwalach filmowych, gdzie zbiera pozytywne recenzje. 13 listopada ukaże się na platformie Hulu, trafi również do dystrybucji kinowej. 

Posłuchaj podcastu

Zobacz także