Zamknij

"I Wanna Dance With Somebody": wiemy, kto wyreżysersuje biografię Whitney Houston

Sergiusz Kurczuk
02.09.2021 09:31
Bodyguard - Whitney Houston - kadr z filmu
fot. Kasdan Pictures / Tig Production/Collection Christophel/East New

Whitney Houston będzie bohaterką filmu biograficznego "I Wanna Dance With Somebody" z Naomi Ackie w roli głównej. Wybrano reżyserkę nadchodzącej produkcji.

Biografia Whitney Houston zatytułowana "I Wanna Dance With Somebody" ma nową reżyserkę. Poprzednio wybrana twórczyni zrezygnowała z pracy nad filmem z powodu różnic w wizji artystycznej pomiędzy nią a producentami. Opowieść o życiu słynnej piosenkarki wyreżyseruje Kasi Lemmons.

"I Wanna Dance With Somebody" - biografia Whitney Houston ma nową reżyserkę

O tym, że Whitney Houston doczeka się biografii, wiadomo już od jakiegoś czasu. W artystkę wcieli się znana z serialu "Specjalista od niczego" i filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" Naomi Ackie.

Jak podaje Deadline, łączona dotychczas z przedsięwzięciem Stella Meghie nie jest już dłużej reżyserką "I Wanna Dance With Somebody". Jej miejsce zajęła Kasi Lemmons, która ma już w swoim dorobku biografię - film "Harriet" z 2019 roku, opowiadający o życiu Harriet Tubman - niewolnicy, która ucieka i zaczyna działać w podziemiu jako abolicjonistka.

Na razie informacje na temat "I Wanna Dance With Somebody" są szczątkowe. Nie wiadomo, na których aspektach życia Houston skupi się nadchodząca produkcja. Wokół piosenkarki narosło wiele kontrowersji. Artystka zmarła w roku 2012 i początkowo sądzono, że przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków. Koroner ustalił, że Houston zmarła na skutek utonięcia jednak do zgonu przyczyniły się przyjmowane od dłuższego czasu środki odurzające. Prawdopodobnie nadchodzący film poruszy również ten wątek, co może wywołać poruszenie w mediach.

Lemmons rozpoczęła swoją karierę filmową jako aktorka. Wystąpiła w takich produkcjach jak "Milczenie owiec" i "Candyman", ale postanowiła stanąć po drugiej stronie kamery. Jako reżyserka powołała do życia między innymi odcinki takich seriali jak "Własnymi rękoma: Historia Madam C.J. Walker", "Luke Cage", "Punkt zapalny" czy antologii "Women of the Movement", opowiadającej o ruchach obywatelskich Stanów Zjednoczonych. Lemmons skomentowała nadchodzącą pracę nad "I Wanna Dance With Somebody" w oficjalnym oświadczeniu.

Na początku mojej kariery pracowałam nad dwoma przedsięwzięciami dla Whitney i miałam okazję ją poznać. Była wspaniałą, niezrównaną artystką, a jej historia jest równie inspirująca, co tragiczna. Czuję się zaszczycona, że mogę być częścią historii jej życia i muzyki.

Kiedy zobaczymy biografię Whitney Houston?

"I Wanna Dance With Somebody" - kiedy premiera filmu o Whitney Houston?

Za scenariusz powstającej biografii odpowie nominowany do Oscara Anthony McCarten. Na razie wśród członków obsady oprócz Ackie, widnieje nazwisko Moses Ingram, która wcieli się w bliską współpracownicę piosenkarki - Robyn Crawford. Produkcją filmu zajmą się Compelling Pictures, Muse of Fire oraz Primary Wave Entertainment. Obecnie nie wiadomo kiedy "I Wanna Dance With Somebody" trafi na ekrany kin.

RadioZET.pl/Deadline