Zamknij

Poznaliśmy ekranową Whitney Houston. Kto zagra główną rolę w „I Wanna Dance With Somebody“?

16.12.2020 09:11
Whitney Houston
fot. LIGHTBOX / Album/EAST NEWS

„I Wanna Dance With Somebody“ to tytuł filmu biograficznego, poświęconego karierze piosenkarki i aktorki Whitney Houston. Właśnie poznaliśmy nazwisko aktorki, która wcieli się w główną rolę. To gwiazda „Gwiezdnych wojen“.

„I Wanna Dance With Somebody“ będzie opowieścią biograficzną, przyglądającą się początkom kariery Whitney Houston, słynnej amerykańskiej piosenkarki, która nieoczekiwanie zmarła w 2012 roku, w wieku zaledwie 48 lat.

Za sterami projektu stoi reżyserka Stella Meghie, reżyserka filmu "Ponad wszystko", współpracująca też na planach seriali "Niepewne" i "Grown-ish".  Za scenariusz odpowiada Anthony McCarten,  autor skryptów do „Bohemian Rhapsody, czy nominowanych do Oscara za „najlepszy scenariusz adaptowany” filmów „Dwóch papieży” i „Teoria Wszystkiego”.

„I Wanna Dance With Somebody” – kto zagra Whitney Houston?

Właśnie dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w główną rolę w filmie biograficznym o Whitney Houston. Jak wspomina reżyserka projektu, Stella Meghie, poszukiwania do roli były wyjątkowo wyczerpujące. W niedawnej rozmowie z portalem Variety, Meghie zdradziła:

„Spędziliśmy większą część minionego roku na wyczerpujących poszukiwaniach aktorki, która najlepiej mogłaby wcielić się w Whitney Houston”.

Dyrektorzy castingu do głównej roli wybrali Naomi Ackie. Aktorkę, najlepiej znaną z roli Jannah w filmie „Gwiezdne wojny. Skywalker – Odrodzenie”, czy Bonnie w „The End of the F***** World” Netflixa, za którą zresztą otrzymała nagrodę BAFTA. Niedawno pojawiła się też w serialu-antologii „Mały topór”, sygnowanej nazwiskiem Steve’a McQueena.

„Naomi Ackie zachwyciła nas na każdym etapie castingu. Byłam poruszona jej umiejętnością uchwycenia obecności scenicznej globalnej ikony muzyki, jak i prawdziwego człowieczeństwa w życiu prywatnym” – wspomina reżyserka.

Wtóruje jej Clive Davis, jeden z producentów projektu. Mężczyzna zdradził, że:

„Test ekranowy Naomi Ackie był tak znakomity, że oglądając go miałem aż ciarki na plecach”.

„I Wanna Dance With Somebody” – kiedy premiera?

Film ma trafić do kin 22 października 2022 roku.

Czytaj także: Sophia Loren u Jerzego Skolimowskiego. O czym opowie „Balthazar”? 

RadioZet.pl/Variety