Zamknij

Igrzyska śmierci: powstanie prequel popularnego filmu. Kiedy?

Roksana Orlicka
23.04.2020 16:00
Powstanie prequel filmu Igrzyska Śmierci
fot. Instagram/@thehungergames

"Igrzyska śmierci" to jedna z najpopularniejszych serii ostatnich lat. Dobra wiadomość dla wszystkich fanów książek i filmów - powstanie prequel "Igrzysk śmierci". Co o nim wiemy?

Igrzyska śmierci: powstanie prequel popularnego filmu. To dobra wiadomość dla wszystkich fanów tej nietypowej historii. W przygotowaniu jest nowa książka "Pieśń Ptaków i Węży", już teraz wiadomo, że na jej podstawie zostanie przygotowany film.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Igrzyska śmierci: powstanie prequel popularnego filmu

"Igrzyska śmierci" to głośna trylogia. Na postawie książek autorstwa Suzanne Collins powstały filmy z Jennifer Lawrence w roli głównej. Wiadomo, że nowa powieść autorki z tej serii, która ma się ukazać w maju 2020 roku, również zostanie zekranizowana. Reżyserem filmu będzie Frances Lawrence, odpowiedzialny za powstałe już wcześniej filmowe części.

Co więcej, wiadomo, że inni twórcy już wcześniej pracowali przy "Igrzyskach śmierci". W tym producentka Nina Jacobson i producent Brad Simpson oraz scenarzysta Michael Arndt

Bohaterem książki "Pieśń Ptaków i Węży" jest 18-letni Coriolanus Snow. Przyszły despotyczny prezydent Panem to czarujący nastolatek. Gdy jego rodzina wpada w poważne kłopoty, Snow uważa, że ich los poprawią zbliżające się dziesiąte Głodowe Igrzyska Śmierci. Zostaje mentorem trybutki z 12. Dystryktu. Od jej wyniku w igrzyskach zależeć będzie jego przyszłość.

Na razie nie podano, kto wystąpi w nowej ekranizacji "Igrzysk Śmierci". Nieznany jest też termin rozpoczęcia prac na planie, co może być przesunięte w czasie z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz także: Bagienna cisza: film z gwiazdą "Domu z papieru" dostępny na Netflixie

Zagłosuj

Wybierzesz się do kina na nowe "Igrzyska Śmierci"?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/Film.interia.pl/RO