Zamknij

Michael Keaton wyceni "Ile warte jest ludzkie życie?". Zwiastun filmu Netflixa o ofiarach z 11/09

10.08.2021 10:24
Worth Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Ile warte jest ludzkie życie? W nowym filmie Netflixa odpowiedzi na to pytanie będzie szukał cyniczny prawnik (Michael Keaton). Streamer pokazał zwiastun filmu o ofiarach zamachów z 11 września 2001 roku.

"Ile warte jest ludzkie życie?" to nowy film Netflixa, który oparto na prawdziwych wydarzeniach. Po atakach na World Trade Center i Pentagon w 2001 roku Kongres USA wyznaczył doświadczonego prawnika i mediatora Kennetha Feinberga na zarządcę Funduszu Pomocy Ofiarom 11 września. Jego zadaniem była wycena wartości osób, które zginęły w zamachach. 

"Ile warte jest ludzkie życie?": Zwiastun filmu Netflix o ofiarach zamachów z 11 września [WIDEO]

11 września 2001 roku oczy całego świata zwróciły się w stronę Stanów Zjednoczonych, gdzie doszło do niewyobrażalnej tragedii. Cztery samoloty pasażerskie zostały uprowadzone przez terrorystów i wykorzystane do ataków na World Trade Center oraz Pentagon (jeden z nich, wskutek bohaterskiej postawy pasażerów rozbił się na polu w Pensylwanii). W zamachach zginęło prawie 3000 osób. Kongres USA zdecydował się wypłacać odszkodowania ich rodzinom, zatrudniając wziętego prawnika, Kennetha Feinberga, do oszacowania, ile warte jest ludzkie życie. 

W nadchodzącym filmie Netflixa główną rolę gra Michael Keaton. Na ekranie towarzyszą mu Amy Ryan ( "The Office") w roli Camille Biros oraz Stanley Tucci ("Supernova") jako Charles Wolf - działacz społeczny opłakujący śmierć żony, który sprawia, że Feinberg powoli zaczyna dostrzegać prawdziwe koszty ludzkich tragedii i porzucać swoją cyniczną postawę. Oparty na prawdziwych wydarzeniach film "Ile warte jest ludzkie życie?" tak naprawdę odpowiada na pytanie, ile warte są empatia i więzi międzyludzkie. Poniżej prezentujemy oficjalny zwiastun produkcji:

Zobacz także

"Ile warte jest ludzkie życie?" - Kiedy premiera na Netflix?

Reżyserką filmu "Ile warte jest ludzkie życie?" jest Sara Colangelo ("Przedszkolanka"). Autorem scenariusza i jednym z producentów jest Max Borenstein ("Godzilla vs Kong"). Pozostali producenci to Marc Butan, Anthony Katagas, Michael Sugar, Bard Dorros, Sean Sorensen i Michael Keaton. Na ekranie, poza wymienionymi gwiazdami, pojawiają się też Tate Donovan, Shunori Ramanathan, Talia Balsam, Laura Benanti, Marc Maron, Ato Blankson-Wood, Chris Tardio, Carolyn Mignini i Victor Slezak. 

Netflix ogłosił, że premiera filmu "Ile warte jest ludzkie życie?" odbędzie się 3 września 2021 roku - osiem dni przed 20. rocznicą zamachów na WTC i Pentagon.

RadioZET.pl/Netflix