Zamknij

Ilona Łepkowska kończy współpracę z serialem „Korona królów”

Redakcja
19.03.2018 09:36
Ilona Łepkowska
fot. Eastnews

Ilona Łepkowska, dotychczasowa konsultantka scenariuszowa telenoweli historycznej „Korona królów”, nie będzie kontynuować pracy przy serialu.

Ilona Łepkowska kończy współpracę z serialem „Korona królów”

— Od początku obiecywałam tylko pomóc uruchomić „Koronę królów” oraz opanować trudną sytuację na starcie. I tak zostałam przy tym projekcie dłużej, niż planowałam — zdradziła szczegóły Ilona Łepkowska w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Akcja flagowej produkcji TVP rozpoczęła się od śmierci Władysława Łokietka (Wiesław Wójcik), ojca Kazimierza. W tle miłość, dworskie intrygi, niełatwe relacje z żoną Anną (Marta Bryła) i matką (Halina Łabonarska), zdrady i walka o władzę.

Zobacz także

W obsadzie serialu promowanego przez Jacka Kurskiego znaleźli się Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Marta Bryła (Aldona), Paulina Lasota (Cudka), Piotr Gawron-Jedlikowski (Niemierza), Marcin Rogacewicz (Jaśko), Wojciech Żołądkowicz (Olgierd), Ireneusz Pastuszak (Przemysław Sieradzki), Andrzej Popiel (Bolko), Anna Grycewicz (Kunegunda), Katarzyna Czapla (Elżbieta), Tomasz Sapryk (Kanclerz), Jan Wieczorkowski (Władysław Łęczycki), Robert Gonera (Jan Grot), Andrzej Deskur (Jarosław Bogoria), Sławomir Orzechowski (Spytek), Krzysztof Wrona (Kanclerz Pełka), Mariusz Ostrowski (Charcik) i Agata Bykowska (Kucharka Litewska).

Scenarzystka pochlebnie wypowiedziała się o pracy nad serialem.

— Praca nad „Koroną królów” udała się nie najgorzej. Jak na założony budżet, skomplikowaną sytuację na początku i brak doświadczenia w tego typu produkcjach, wyszło moim zdaniem więcej niż przyzwoicie. Dla mnie było to bardzo ciekawe doświadczenie — skomentowała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/SI