Zamknij

Ilona Łepkowska o kulisach odejścia Kożuchowskiej z „M jak miłość”

Redakcja
15.11.2018 14:18
Ilona Łepkowska
fot. Mateusz Jagielski/East News

Od rozstania Małgorzaty Kożuchowskiej z „M jak miłość” minęło już kilka lat, ale w kwestii jej odejścia nadal pozostało wiele niedomówień. Niedawno o sytuacji opowiedziała Ilona Łepkowska. Scenarzystce było przykro. Co dokładnie się stało?

Małgorzata Kożuchowska przez wiele lat była jedną z największych gwiazd serialu „M jak Miłość”. Śmierć granej przez nią bohaterki, Hanki Mostowiak, była dla fanów prawdziwym szokiem. I to nie tylko ze względu na komiczną scenę, w jakiej niestety Hance Mostowiak przyszło zakończyć życie, ale głównie przez to, że stało się to bardzo niespodziewanie.

Ilona Łepkowska o rozstaniu z Małgorzatą Kożuchowską

Pomiędzy Kożuchowską a „matką” „M jak miłość” – Iloną Łepkowską – powstały pewne niedomówienia. Wszystko przez to, że... aktorka o odejściu najpierw poinformowała media, a dopiero potem produkcję serialu. Jak zdradziła Łepkowska w rozmowie z serwisem Plotek, miała żal do Kożuchowskiej, że odbyło się to w takiej właśnie kolejności.

„Z panią Małgosią nie mamy żadnego konfliktu. Rzeczywiście był ten moment jej odejścia, kiedy ja jej zresztą uczciwie powiedziałam [...]. Bo ona zadzwoniła do mnie, ale już po wydaniu tego komunikatu. Czyli najpierw poszło to do PAP-u, zostało ogłoszone... i wtedy dopiero zadzwoniła do mnie. Powiedziała: »No, Ilona, zdecydowałam się jednak odejść«. Ja mówię: »Małgosiu, wiem. Ale przykro, że nie od Ciebie«. To był właśnie ten moment, że ta kolejność była niewłaściwa” – powiedziała scenarzystka.

Kożuchowska znów w „M jak miłość”?

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu pojawiły się spekulacje na temat możliwego powrotu Małgorzaty Kożuchowskiej do „M jak miłość”. „Super Express”, powołując się na „osobę związaną z produkcją serialu”, ujawnił, iż dla scenarzystów nie ma rzeczy niemożliwych.

Zobacz także

– Nie mówimy „nie”. Doświadczenia z Andrzejem Młynarczykiem, który wcielał się w postać Tomka i powracał we wspomnieniach bliskich, pokazały, że widzowie tęsknią za bohaterami, którzy odeszli. Scenarzyści mają bogatą wyobraźnię i nie jest wykluczone, że postać Hani Mostowiak także wróci do serialu – zdradzić miała osoba z produkcji.

Czy Małgorzata Kożuchowska powróci? Trudno to przewidzieć, ale dla fanów serialu z pewnością byłaby to ogromna niespodzianka.

RadioZET.pl/Plotek/SE/SA