Zamknij

"Indiana Jones 5": Mads Mikkelsen jako nowy czarny charakter na pierwszych zdjęciach z filmu

14.10.2021 11:09
Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

W sieci pojawiły się zdjęcia z planu wyczekiwanej 5. części filmu "Indiana Jones". Widzimy na nich Madsa Mikkelsena, który wcieli się w antagonistę tytułowego archeologa.

Trwają zdjęcia do kolejnej odsłony serii "Indiana Jones". W piątej części przygód nieustraszonego archeologa przyjdzie mu się zmierzyć z nowym przeciwnikiem, w którego wcieli się Mads Mikkelsen. W sieci pojawiły się fotografie przedstawiające antagonistę granego przez duńskiego aktora.

"Indiana Jones 5": Mads Mikkelsen jako antagonista na zdjęciach z planu filmu

W 1981 roku  Steven Spielberg powołał do życia film "Poszukiwacze zaginionej Arki" i od tego wszystko się zaczęło. W ciągu kolejnych lat grany przez Harrisona Forda tytułowy bohater stał się ikoną popkultury i doczekał się trzech kolejnych filmów. Od kilku lat trwają prace nad kolejną odsłoną serii.

Jak podaje Screen Rant, praca na planie "Indiany Jonesa 5" wre. Obecnie ekipa filmowa znajduje się we Włoszech, gdzie kręcone są sceny z udziałem Madsa Mikkelsena. Na Twitterze pojawiły się fotografie, które prezentują nową postać w uniwersum Indy'ego.

Plan zdjęciowy ma obecnie miejsce na Sycylii. Mikkelsen ma na sobie garnitur i kapelusz. Trudno powiedzieć coś więcej o charakterze jego postaci. Według poprzednich informacji na temat "Indiany Jonesa 5", aktor wcieli się w naukowca, którego dzieło może zagrozić całemu światu.

Piątej części serii nie wyreżyseruje po raz pierwszy w historii Spielberg. Filmowiec pełni rolę producenta, ustępując twócy "Logana" Jamesowi Magoldowi. W roli głównej powróci oczywiście Harrison Ford.

"Indiana Jones 5": kiedy premiera?

W pozostałych rolach wystąpili Phoebe Waller-Bridge, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Toby Jones i Antonio Banderas. Scenarzystami "Indiany Jonesa 5" są Jez Butterworth, John-Henry Butterworth oraz James Mangold. Wciąż niezatytułowana produkcja trafi do kin 29 lipca 2022 roku.

RadioZET.pl/Screen Rant