Zamknij

Indiana Jones będzie kobietą?

Redakcja
05.04.2018 10:00
Harrison Ford
fot. Eastnews

Steven Spielberg nie wyklucza, że w następnych filmach z cyklu Indiana Jonesa główny bohater będzie... kobietą.

Indiana Jones będzie kobietą?

Steven Spielberg w rozmowie z dziennikiem „The Sun” zdradził nieco informacji na temat swoich następnych produkcji.

— Moglibyśmy zmienić imię z Jonesa na Joan i nie byłoby w tym nic niestosownego — zdradził amerykański reżyser.

Spielberg co prawda nie zdradził, kiedy pojawi się postać Joan, ale prawdopodobnie 5. sezon będzie ostatnim, w którym zobaczymy Harrisona Forda. Piąta część „Indiany Jonesa” trafi na ekrany kin w lipcu 2020.

Harrison Ford początkowo zajmował się stolarstwem. W 1975 roku do swojego domu, z prośbą o wykonanie mebli, zaprosił go reżyser George Lucas, u którego dwa lata wcześniej Ford zagrał w filmie „Amerykańskie graffiti”. Lucas przygotowywał się wówczas do realizacji „Gwiezdnych wojen”. Poprosił Forda, by przeczytał kwestie ze scenariusza przygotowane dla innych osób. Gra Forda spodobała się wówczas przyjacielowi Lucasa, Stevenowi Spielbergowi. Spielberg namówił reżysera, by powierzył cieśli główną rolę w filmie. Tak zaczęła się wielka kariera Forda.

Film „Poszukiwacze zaginionej Arki” wyreżyserowany przez Stevena Spielberga według scenariusza George'a Lucasa, Lawrence'a Kasdana i Philipa Kaufmana, który miał premierę w 1981 roku, zdobył cztery Oscary. Co ciekawe, nazywając głównego bohatera, Lucas inspirował się imieniem własnego psa, który wabił się właśnie Indiana.

RadioZET.pl/SI