Zamknij

"Injustice”: brutalny zwiastun adaptacji gry o pojedynku Supermana, Jokera i Batmana [WIDEO]

23.09.2021 14:29
Injustice - plakat filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Injustice” z nowym, krwawym zwiastunem. Adaptacja gry komputerowej oraz słynnego komiksu, w którym to Superman staje się głównym złoczyńcą świata, doczekała się nowego, brutalnego zwiastunu. Co jeszcze wiemy o filmie? Kiedy premiera?

„Injustice” to nowy pełnometrażowy film animowany ze świata DC Comics. Produkcja bazuje na serii gier komputerowych „Injustice: Gods Among Us” oraz serii komiksów, będących prequelem wydarzeń z wspomnianego tytułu. „Injustice: Gods Among Us: Year One” Toma Taylora jest określone jako bezpośrednia inspiracja dla nowego filmu animowanego.

Wedle informacji podanych przez Warner Bros. oraz zagraniczne media, film opowie alternatywną historię Supermana, który został oszukany przez Jokera, w wyniku czego nieumyślnie zamordował Lois Lane, swoją ukochaną. Po tych wydarzeniach superbohater wpada w szał, a jego działaniami rządzi żądza zemsty. W jej wyniku staje przeciwko wszystkim pozostałym członkom Ligi Sprawiedliwości. Co więcej – w pewnej chwili decyduje się przejąć kontrolę nad Ziemią „dla dobra ludzkości”, jak sam o tym mówi.

Materiały prasowe filmu zadają jedno kluczowe pytanie: 

„Czy gdy superbohaterowie udają się na wojnę między sobą, czy świat jest w stanie przetrwać?”

Co ciekawe – wydaje się, że fragmenty tej opowieści mogliśmy widzieć w Epilogu „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera”, który ewidentnie pomieszał wątki z różnych historii komiksowych, dla stworzenia podwalin nowej opowieści pod koniec swojego czterogodzinnego filmu.

„Injustice” – zwiastuny 

Film „Injustice” reklamowany jest dwoma materiałami promocyjnymi. Krótkim teaser-trailerem, podkreślającym warstwę fabularną opowieści oraz krwawym zwiastunem, zapowiadającym kategorię R (tylko dla widzów dorosłych) filmu. Oba materiały prezentują się następująco:

Warner Bros. zaprezentował zwiastun z kategorią R:

„Injustice” – twórcy i obsada

Za sterami filmu stoją reżyser Matt Peters oraz scenarzysta Ernie Altbacker, którzy pracowali już wcześniej przy filmie „Justice League Dark: Apokolips War”. Z ekranu usłyszymy zaś głosy takich aktorów i aktorek jak: Justin Hartley, Anson Mount, Janet Varney, Kevin Pollak, Zach Callison, Brian T. Delaney, Laura Bailey czy Yuri Lowentha. 

„Injustice” – kiedy premiera?

Amerykańska premiera filmu na VOD oraz nośnikach fizycznych przewidziana jest już na 19 października. W tym momencie nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie film zawita w Polsce, ale można zakładać, że podobnie do poprzednich obrazów, nastąpi to raczej szybciej niż później.

Czytaj także:  "Nocne kły", czyli Netflix prezentuje film o wampirach z gwiazdorską obsadą [ZWIASTUN]

RadioZet.pl/Collider.com/YouTube

Zobacz także