Zamknij

Jackie Chan zaraził się koronawirusem? Znany aktor wydał oświadczenie

Patrycja Chudolińska
05.03.2020 10:41
Jackie Chan
fot. Rex Features/East News

Jackie Chan znalazł się w centrum zainteresowania mediów. W sieci pojawiła się plotka, że znany kaskader został objęty kwarantanną w związku z epidemią koronawirusa w Hongkongu. Aktor wydał oświadczenie w sprawie.

Jackie Chan zaraził się koronawirusem?

Koronawirus rozprzestrzenia się w kolejnych krajach, w tym także w Polsce. Największe ogniska zachorowań wciąż odnotowywane są w Azji, przede wszystkim w Chinach, z których pochodzi wirus. W lutym głośno było o imprezie w Hongkongu, której uczestnicy zarazili się groźnym patogenem. Wśród 60 bawiących się osób miał być także Jackie Chan. Aktor kilka godzin wcześniej nagrywał spot reklamowy z policjantami, którzy później wybrali się na imprezę.

Wszyscy uczestnicy zabawy poddani zostali kwarantannie. W mediach na całym świecie pojawiła się plotka, że wśród osób poddanych obserwacji jest także Jackie Chan.

Aktor dementuje plotki o zarażeniu koronawirusem

Jackie Chan długo nie komentował doniesień o zarażeniu koronawirusem. W końcu postanowił jednak zaprzeczyć plotkom.

- Dziękuję wszystkim za troskę. Jestem cały i bezpieczny, a do tego bardzo zdrowy. Proszę, nie martwcie się, nie jestem w kwarantannie. Mam nadzieję, że wszyscy są także bezpieczni i zdrowi - napisał Jackie Chan na Instagramie.

Fani odetchnęli z ulgą na wieść o dobrym stanie aktora. Jak podaje portal todayonline.com, Jackie Chan nie był obecny na imprezie policjantów. Wydarzenie miało miejsce w zachodniej części Hongkongu, podczas gdy aktor przebywał w południowej dzielnicy miasta, Kowloon.

Po pierwsze chciałbym skorzystać z okazji i podziękować wszystkim, którzy się zmartwili! Jestem cały i zdrowy i nie zostałem poddany kwarantannie. Otrzymałem wiele wiadomości od moich przyjaciół, pytających mnie, czy wszystko ze mną okej. Wasza miłość i troska jest bardzo rozczulająca. Dziękuję wam! Dostałem również wiele specyficznych prezentów od moich fanów z całego świata podczas tego bardzo trudnego czasu. Dziękuję za maseczki na twarz. Doceniam wasze zaangażowanie! Poprosiłem moją ukochaną ekipę, żeby przekazali wasze dary oficjalnym organizacjom, które ich potrzebują. Dziękuję wam! - oświadczył Jackie Chan na Facebooku.

Aktor zaznaczył, że planuje przekazać milion juanów na badania naukowe, których celem jest znalezienie szczepionki przeciw koronawirusowi.

RadioZET.pl/PCh