Zamknij

Jakub Żulczyk i Michał Koterski piszą scenariusz do filmu o nałogach

22.04.2021 11:16
Jakub Żulczyk
fot. Jan Bielecki/East News

Jakub Żulczyk, Juliusz Strachota i Michał Koterski stworzą film, który ma posiadać wątki autobiograficzne aktora. Będzie to film sensacyjno-kryminalny, w którym nie zabraknie motywu nałogów.

Pisarze Jakub Żulczyk i Juliusz Strachota zaprosili Michała Koterskiego do współpracy. Wspólnymi siłami stworzą scenariusz do filmu, który ma być filmem sensacyjno-kryminalnym, w którym pojawią się wątki nałogów i uzależnień. 

Jakub Żulczyk, Juliusz Strachota i Michał Koterski stworzą film

W drugiej połowie 2020 roku Żulczyk i Strachota założyli podcast "Co ćpać po odwyku?". Pisarze, którzy mieli problemy z uzależnieniem, zapraszają gości z podobnymi doświadczeniami, by dzielić się historiami, życia na trzeźwo. Dzięki nagrywaniu kolejnych odcinków zrodził się pomysł na film sensacyjno-kryminalny, w którym używki również będą odgrywać ważną rolę.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Żulczyk i Strachota połączyli siły z Michałem Koterskim - aktorem, który również miał w swoim życiu historie związane z uzależnieniem. Na Instagramie Koterskiego pojawiła się oficjalna zapowiedź nadchodzącego przedsięwzięcia.

Koterski pomoże pisarzom w stworzeniu scenariusza, dzieląc się własnymi doświadczeniami. Jak podkreślił w komentarzach, w filmie pojawią się wątki biograficzne, ale produkcja będzie fikcją fabularną. Na razie nie wiadomo, jak będzie brzmiał tytuł nadchodzącego filmu i czego dokładnie będzie dotyczyć jego fabuła.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku

Jakub Żulczyk oprócz kariery literackiej, od lat pracuje w branży filmowej i serialowej. Zasłynął powieścią "Ślepnąc od świateł", która doczekała się adaptacji stacji HBO oraz odpowiadał za scenariusz hitu Canal+ pod tytułem "Belfer". Juliusz Strachota również jest docenionym pisarzem znanym z takich powieści jak "Turysta polski w ZSRR" i "Relaks amerykański". Michał Koterski zyskał popularność rolami w filmach swojego ojca "Dzień Świra" i "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", ale do tej pory występuje, głównie w polskich komediach.

RadioZET.pl/PAP/Instagram
Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET