Zamknij

Jan Mayzel nie żyje. Aktor znany z "Misia" i mąż Zofii Merle miał 91 lat. "Wielki smutek"

31.12.2021 08:06
Jan Mayzel nie żyje
fot. scree: Facebook

Jan Mayzel nie żyje. W wieku 91 lat zmarł aktor doskonale znany z kultowych polskich komedii takich jak "Miś" czy "Rozmowy kontrolowane", mąż aktorki Zofii Merle. Przyjaciela żegnają znane postaci środowiska artystycznego.

Jan Mayzel nie żyje. Aktor kultowych komedii miał 91 lat

Jan Mayzel nie żyje. Ta niezwykle smutna wiadomość pojawiła się w mediach w czwartek 30 grudnia. Nie została podana przyczyna śmierci. Mayzel był popularnym aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Na swoim koncie miał role w kultowych produkcjach komediowych, mogliśmy go oglądać w takich hitach jak "Miś", "Rozmowy kontrolowane", "Alternatywy 4", "Kariera Nikodema Dyzmy" czy "Tygrysy Europy". Przez 10 lat występował w " Na dobre i na złe",  ostatni raz na ekranie mogliśmy zobaczyć go w filmie "Zieja" w 2020 roku. O śmierci aktora poinformowała pogrążona w smutku koleżanka z teatru Izabella Olejnik.

- Kochani, zmarł Jan Mayzel. Aktor, dobry kumpel. Ogromne współczucie dla jego żony Zofii Merle - napisała.

Zmarłego aktora pożegnał między innymi Wiktor Zborowski.

- W wieku 92 lat (bez tygodnia) odszedł Jan Mayzel. Aktor. Uroczy kumpel. Gawędziarz. Biesiadnik. Dyndała z naszej Ochowej Zemsty. Wielki smutek. Śpij Janeczku spokojnie. Nie doczekałeś Polski wolnej od PiSu, może nam się uda. Musi się udać! Uda się! - cytuje słowa aktora "Super Express". 

Jan Mayzel nie żyje. Zofia Merle w żałobie po mężu

Jan Mayzel pozostawił pogrążoną w żałobie żonę, doskonale znaną widzom aktorkę Zofię Merle. Małżonkowie w 2013 roku przeżyli rodzinną tragedię, kiedy na chorobę nowotworową zmarł ich ukochany syn, reżyser Marcin Mayzel. Teraz aktorka straciła także męża.

- Zmarł znakomity aktor, Jan Mayzel. Maż Zofii Merle. Para osiem lat temu straciła syna, Marcina, kierownika produkcji i II reżysera. Dużo bólu i smutku w tych ostatnich latach. Pani Zofii Merle serdeczne wyrazy współczucia - napisał w mediach społecznościowych aktor Remigiusz Grzela.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia.