Zamknij

Janowski jednak odejdzie z „Jaka to melodia”? Zapowiadają się zmiany w programie

Redakcja
02.08.2018 15:26
Janowski Robert Jaka to melodia
fot. archiwum RadiaZET.pl

Robert Janowski jednak może pożegnać się z programem „Jaka to melodia”! „Bo zmiana ma być nie tyle lepsza, ile młodsza” – napisał w oświadczeniu prowadzący.

Patrząc na najnowsze doniesienia mediów, trudno nie mieć wrażenia déjà vu. Jak informuje serwis WP, Telewizja Polska zmieniła swoją wizję na temat popularnego show prowadzonego przez Janowskiego. Program ten, który emitowany jest już od wielu lat i stale cieszy się olbrzymią sympatią widzów, wymaga zdaniem prezesa Jacka Kurskiego pewnych zmian. Te mogą wiązać się m.in. z odejściem Janowskiego.

Prowadzący „Jaka to melodia” zamieścił w mediach wpis ze swoim komentarzem do tej sprawy.

„Szanowni Państwo, moi Drodzy Kochani Melodiowicze, powtórka z rozrywki, Czyli Wiem, że Nic Nie Wiem. Niewiele WAM dzisiaj powiem, ponieważ Nikt z TVP1 - oficjalna strona - jeszcze do mnie nie dzwonił. Ale wiem, że idzie zmiana. Pojechali po całości - tną producenta (też nic nie wie jeszcze!!!), scenografia do wyrzutki, reżyser "za dobry" bo ostatni sezon najlepszy w rankingach (nowy - MAREK BIK - współautor "dobrej zmiany" miał już, w poprzednich latach, okazję się wykazać, ale coś poszło nie tak. Teraz obiecuje poprawę i gruszki na wierzbie), prowadzący (czyli Ja) "cały na biało" ;) i , to się nie mieści w głowie, WY, na nowy model. Bo zmiana ma być nie tyle lepsza, ile młodsza” – mówi Janowski

„Obiecuję, że będę informował WAS na bieżąco. Po 20 latach należy się WAM i NAM - WIEDZA” – dodaje.

Pierwsze plotki o odejściu Janowskiego pojawiły się nieco ponad rok temu. Jak się wtedy mówiło, jednym z powodów miały być pojawiające się ze strony Janowskiego żądania finansowe. Sam prowadzący temu zaprzeczył. Innym z możliwych powodów tamtych trudności miały być zmiany w formacie programu. Zgodnie z wizją Jacka Kurskiego „Jaka to melodia” miałaby być programem, w którym większy nacisk położony byłby m.in. na pieśni patriotyczne.

Teraz zdaje się, że drugi z wymienionych powodów był wtedy przyczyną „kryzysu”. Wygląda na to, że tej dobrej zmiany nie dawało się przesuwać w nieskończoność.

Jak w wypowiedzi dla WP Teleshow zdradziła menedżerka Roberta Janowskiego, Monika Janowska, Telewizja Polska próbuje dokonać liftingu „Jaka to melodia?”. Niestety ani Robert Janowski, ani ekipa programu nie zostali dotąd o tym poinformowani.

– Do tej pory TVP nie zadzwoniła ani do Roberta, ani do Media Corporation (poprzedni producent, który podobno już nim nie jest). Uważam, że to przykre. Po 20 latach powinna być między nami płynna komunikacja. Wiem, że są planowane zmiany w formule – począwszy od scenografii przez reżyserię, skończywszy na prowadzącym. Choć na razie nikt do nas oficjalnie nie zadzwonił – powiedziała Janowska.

Robert Janowski jest związany z teleturniejem „Jaka to melodia” od samego początku jego emisji – czyli od 1997 roku. Widzowie bardzo go lubią i są bardzo do niego przywiązani. Kiedy po raz pierwszy pojawiły się plotki, że Janowski może odejść z programu, fani nie kryli obaw, że show bez niego nie będzie już takie samo. Wtedy Janowski dogadał się w sprawie dalszego prowadzenia programu. Czy i tym razem tak będzie?

RadioZET.pl/WP/SA