Zamknij

Janusz Dzięcioł nie żyje. Tak wygrywał pierwszego „Big Brothera” [WIDEO]

Maciej Friedrich
06.12.2019 11:04
Janusz Dzięcioł nie żyje. Tak wygrywał pierwszego „Big Brothera” [WIDEO]
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER /EAST NEWS

Nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej polskiej edycji „Big Brothera”. Sympatyczny strażnik miejski podbił serca widzów, jednak po zakończeniu programu nie został celebrytą. Poświęcił się działalności politycznej. Zobacz, jak Dzięcioł zwyciężał w pierwszym „Big Brotherze”.

Nie żyje Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej polskiej edycji „Big Brothera” emitowanej na antenie TVN w marcu 2001 roku. Sympatyczny strażnik miejski urzekł widzów uśmiechem, otwartością i niechęcią do konfliktów. Wielokrotnie podkreślano, że zwyciężył między innymi dlatego, że był „zwykłym człowiekiem”. Po zakończeniu programu Dzięcioł również nie starał się zostać celebrytą czy osobowością telewizyjną.

Janusz Dzięcioł nie żyje – kim był zwycięzca pierwszej edycji „Big Brothera”?

Po zwycięstwie w „Big Brotherze” Janusz Dzięcioł związał się z polityką. Był radnym i wiceprzewodniczącym rady miejskiej w Grudziądzu. Był posłem na Sejm VI i VII kadencji z ramienia Platformy Obywatelskiej. Po zakończeniu kadencji rozpoczął pracę w ośrodku pomocy społecznej w Świeciu, gdzie pełnił funkcję rzecznika. W 2019 roku wystartował w wyborach do Sejmu jako bezpartyjny kandydat z listy PSL.

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku samochodowym, do którego doszło 6 grudnia 2019 roku w okolicach Grudziądza.

Zobacz nagranie, na którym Janusz Dzięcioł opuszcza dom Wielkiego Brata jako zwycięzca 1. edycji „Big Brothera”.

 Big Brother 2 - kiedy finał 2019, gdzie i o której godzinie oglądać ostatni odcinek?

RadioZET.pl/MF