Zamknij

Jean Hale Coleman nie żyje. Gwiazda "Batmana" i "Bonanzy" miała 83 lata

28.09.2021 08:08
Batman - Jean Hale Coleman - kadr z serialu
fot. 20th Century Fox Television/materiały prasowe

Zmarła Jean Hale Coleman - amerykańska aktorka filmowa i serialowa, której szczyt kariery przypadł na lata 60. i 70. XX wieku. Miała 83 lata. Co było przyczyną jej śmierci?

3 sierpnia 2021 roku odeszła Jean Hale Coleman. Była amerykańską aktorką. Zmarła w wieku 83 lat w swoim domu w Santa Monica w  Kalifornii.

Jean Hale Coleman nie żyje. Miała 83 lata

Jak podaje Deadline, śmierć Hale Coleman potwierdziła jej rodzina. Informację o zgonie ujawniono niemal dwa miesiące później. Aktorka zmarła z przyczyn naturalnych. Jean Hale Coleman urodziła się 27 grudnia 1938 roku w Salt Lake City w stanie Utah. Uczęszczała na  Skidmore College, gdzie uczyła się aktorstwa. Po zakończeniu edukacji została modelką. Następnie przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie studiowała na Neighborhood Playhouse School of Theater wraz z Sydneyem Pollackiem, Marthą Graham, Jamesem Caanem, Jerrym Weintraubrm, Jessicą Walter, Christopherem Lloydem, Brendą Vaccaro oraz swoim przyszłym mężem Dabney'em Colemanem.

W ciągu swojej kariery wystąpiła w ponad 60 rolach. Jednym z jej pierwszych filmów był western "Taggart" z 1964 roku. Grała też w takich produkcjach jak "The Oscar", "Masakra w Dniu Świętego Walentego", czy "In Like Flint". Bardziej popularna była jednak jako aktorka serialowa. Wystąpiła między innymi w kryminale "Perry Mason", antologiach "Spotkanie z Alfredem Hitchcockiem" i "Bob Hope Presents the Chrysler Theatre", westernie "Bonanza", oryginalnym "Hawaii Five-O" oraz komediach "McHale’s Navy", "My Favorite Martian" i "Hogan's Heroes".

Jedną z jej najbardziej zapamiętanych ról była postać Polly - kochanki złowieszczego Mada Hattera w kultowym serialu "Batman" z lat 60. z Adamem Westem w roli tytułowej. Mimo że wystąpiła jedynie w dwóch odcinkach produkcji, fani tytułu doskonale zapamiętali Jean Hale Coleman.

Aktorka wyszła za Dabney'a Colemana w 1961 roku. Para doczekała się trójki dzieci: Kelly, Randy'ego i Quincy'ego. Małżeństwo rozpadło się w roku 1984. W tym samym roku otworzyła firmę produkcyjną Coleman-Tanasescu Entertainment wraz z reżyserem Gino Tanasescu. Ostatnią rolą Jean Hale Coleman była postać Veroniki w serialu "Pocałunki i kłamstwa" z 1991 roku.

RadioZET.pl/Deadline