Zamknij

„Jeden z dziesięciu" znika z TVP2! „Na prośbę widzów"?

Redakcja
15.01.2018 08:44
„Jeden z dziesięciu" znika z TVP2! „Na prośbę widzów"?
fot. Facebook

Teleturniej „Jeden z dziesięciu" znika z ramówki TVP2! To prawdziwa rewolucja dla fanów jednego z najpopularniejszych i podkreślmy – najlepszych – teleturniejów w historii polskiej telewizji.

Jeden z dziesięciu. W TVP1 zamiast TVP2

Jacek Kurski zdecydował, że „Jeden z dziesięciu" zniknie z ramówki TVP2. Popularny teleturniej prowadzony przez Tadeusza Sznuka będzie można oglądać teraz w TVP1. Zgodnie z oficjalnym komunikatem TVP – zmiana podyktowana jest prośbami widzów, jednak prezes telewizji publicznej Jacek Kurski zdradził, że chodzi o „zysk" dla TVP1.

Jak zdradziła prowadząca „Wiadomości" Danuta Holecka, w związku „z licznymi prośbami telewidzów", którzy chcą obejrzeć zarówno „Koronę królów", jak i teleturniej „Jeden z dziesięciu", od poniedziałku15 stycznia 2018 teleturniej będzie emitowany w TVP1 o godzinie 18.55.

Zobacz także

Można wywnioskować jednak, że chodzi o oglądalność TVP1. – Dzięki temu mamy w TVP1 spójną i pełną ofertę od „Teleexpressu" do „Wiadomości", a publiczność nie musi szukać swoich ukochanych pozycji w innych kanałach. Jednocześnie wzmocniliśmy w ostatnim czasie TVP2 o inny codzienny teleturniej - siedem razy w tygodniu nadajemy „Koło fortuny", dedykowany do klasycznej widowni "Dwójki". Krótko mówiąc, mamy win-win: coś zyskała Dwójka, zyskuje też Jedynka – wytłumaczył swoją decyzję Jacek Kurski.”

jeden z dzieisęciu

Podsumujmy: fani „Jeden z dziesięciu ” będą mogli oglądać swój ukochany teleturniej o 18.55 – w Jedynce. Wcześniej TVP1 wyemituje serial „Korona królów" (18.30), później zobaczymy zaś „Wiadomości” o (19.30).

Jeden z dziesięciu i Korona królów w TVP1

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, „w pierwszym tygodniu, według danych Nielsen Audience Measurement, serial „Korona królów” miał średnio 3,09 mln widzów i wygenerował 1,91 mln odsłon w serwisie vod.tvp.pl”.

Zobacz także

By wziąć udział w programie „Jeden z dziesięciu ”, trzeba przejść eliminacje. Jest to rozmowa, w trakcie której wypełniamy kwestionariusz informacyjny. Kandydaci odpowiadają na pytania, których zakres jest taki sam jak w programie. Odpowiedni pułap dobrych odpowiedzi kwalifikuje do udziału w teleturnieju. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w regulaminie.

RadioZET.pl/SI