Zamknij

„Jeden z dziesięciu”: wpadka prowadzącego przy zadawaniu pytania

Redakcja
25.01.2018 12:16
Jeden z dziesięciu wpadka w programie
fot. screen YouTube

Program „Jeden z dziesięciu” należy do najbardziej lubianych przez widzów teleturniejów wiedzy. Widzowie cenią m.in. wysoki poziom pytań oraz profesjonalizm prowadzącego — Tadeusza Sznuka. Ale i jemu zdarzają się wpadki. Ta nie umknęła fanom programu.

W odcinku teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, który na antenie oglądać mogliśmy w środę 24 stycznia, jedna z uczestniczek miała odpowiedzieć na pytanie związane z boksem.

Zagłosuj

Znałbyś odpowiedź na pytanie o kategorie wagowe w boksie zawodowym? Sprawdź to! Uszereguj kategorie od najcięższej do najlżejszej: kogucia, słomkowa, musza

Liczba głosów:

Tadeusz Sznuk przeczytał je w następujący sposób: „Proszę ustawić w kolejności od najlżejszej do najcięższej trzy kategorie boksu zawodowego: waga kogucia, waga musza i waga piórkowa”. Odpowiedź uczestniczki na tak sformułowane zagadnienie brzmiała: piórkowa, musza, kogucia. Po odpowiedzi usłyszała dźwięk oznajmujący, że nie była to poprawna kolejność. Prowadzący skomentował, że chodziło o ustawienie wag w kolejności od najcięższej do najlżejszej — czyli odwrotnie, niż powiedział wcześniej.

Trzeba jednak wyjaśnić, że nawet gdyby Tadeusz Sznuk nie pomylił się, to pani Urszula nie odpowiedziałaby na pytanie poprawnie. Wspomniane kategorie wagi boksu zawodowego w kolejności od najlżejszej to: musza, kogucia i piórkowa. Ostatecznie uczestniczka odpadła z programu.

RadioZET.pl/SA