Zamknij

Wpadka w „Jeden z dziesięciu". Zawodnik poprawił Sznuka. Ale czy słusznie?

Redakcja
17.01.2018 09:20
Wpadka w „Jeden z dziesięciu". Zawodnik poprawił Sznuka. Ale czy słusznie?
fot. Facebook

W „Jeden z dziesięciu" nieczęsto dochodzi do tego typu sytuacji. 

Jeden z dziesięciu. Pytanie o linie papilarne u bliźniąt

Gdy uczestnik usłyszał pytanie zadane przez Tadeusza Sznuka: „Czy linie papilarne u bliźniaków są takie same", nie miał żadnych wątpliwości i odpowiedział: „tak".

Zobacz także

Szybko okazało się jednak, że była to zła odpowiedź. Mężczyzna był jednak pewien, że ma rację – postanowił więc wejść w polemikę z Tadeuszem Sznukiem, który także upierał się przy swoim. Zawodnik tłumaczył, że inaczej jest u bliźniąt jednojajowych, a inaczej u dwujajowych. Nie miał racji – linie papilarne różnią się nawet u bliźniąt jednojajowych, są bowiem cechą fenotypową.

Zobacz także

Przypomnijmy, że od 15 stycznia teleturniej „Jeden z dziesięciu" można oglądać na antenie TVP1, nie zaś TVP2. Skąd ta zmiana? Jak zdradziła prowadząca „Wiadomości" Danuta Holecka, w związku „z licznymi prośbami telewidzów", którzy chcą obejrzeć zarówno „Koronę królów", jak i teleturniej „Jeden z dziesięciu", zdecydowano się na emisję teleturnieju w telewizyjnej Jedynce. Program można oglądać więc w TVP1 o godzinie 18.55. Wcześniej TVP1 wyemituje serial „Korona królów" (18.30), później zobaczymy zaś „Wiadomości” o (19.30).

jeden z dziesięciu

RadioZET.pl/SI