Zamknij

Jennifer Lawrence w nowym filmie Paolo Sorrentino. Zagra słynną postać

09.08.2021 11:42
Jennifer Lawrence Sue Mengers
fot. AP Photo/Thibault Camus/East News

Jennifer Lawrence zagra Sue Mengers w filmie Paolo Sorrentino. O prawa do filmu biograficznego o słynnej agentce gwiazd walczą Netflix i Apple TV+.

Jennifer Lawrence po raz pierwszy wystąpi w filmie Paolo Sorrentino. Włoski filmowiec szykuje film o Sue Mengers. Kim była i gdzie będziemy mogli obejrzeć poświęcone jej dzieło?

Legenda Hollywood, która inspirowała filmowców. Kim była Sue Mengers?

Sue Mengers to legenda Hollywood, która w latach 60. zasłynęła jako pierwsza kobieta robiąca karierę agentki gwiazd w biznesie uznawanym wówczas za typowo "męski świat". Opisywana jako "inteligentna, twarda, zabawna i brutalnie szczera" osoba zgromadziła na swojej liście talentów takie osobistości jak: Barbra Streisand, Peter Bogdanovich, Michael Caine, Cher, Joan Collins, Brian De Palma, Faye Dunaway, Bob Fosse, Gene Hackman, Sidney Lumet, Steve McQueen, Mike Nichols, Nick Nolte, Anthony Perkins i Burt Reynolds. Na liście jej zasług znajduje się nie tylko współpraca z największymi gwiazdami ówczesnego kina, oddanie ich sprawom i skuteczne negocjacje w ich imieniu, ale także fakt, że pomagała młodym aktorkom zyskiwać pozycję i własny głos w branży filmowej. Kiedy w 1973 roku wychodziła za mąż za belgijskiego filmowca Jeana-Claude'a Tramonta, jej druhną była Barbra Streisand.

Sue Mengers zmarła w wieku 81 lat w 2011 roku. Na podstawie jej biografii zrealizowano monodram na Broadwayu, gdzie w główną rolę wcieliła się Bette Midler ("Hokus Pokus"). Jej sukces i talent posłużyły też za inspirację do wielu postaci telewizyjnych i filmowych. Na Sue Mengers została oparta m.in. postać Susie Myerson z serialu "Wspaniała Pani Maisel".

Jennifer Lawrence jako Sue Mengers w nowym filmie Paolo Sorrentino

Teraz w rolę Sue Mengers ma wcielić się Jennifer Lawrence, zdobywczyni Oscara za "Poradnik pozytywnego myślenia", która zyskała światową sławę dzięki rolom w seriach "Igrzyska śmierci" i "X-Men". Lawrence jest też jedną z ulubionych aktorek Davida O. Russella, który (poza produkcją, za którą zdobyła Oscara) obsadził ją w filmach "American Hustler" i "Joy". Udział aktorki w nowym filmie Sorrentino nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony, jednak o współpracy między hollywoodzką gwiazdą i ikoną współczesnego kina włoskiego mówi się już od lat. Scenariusz do filmu napisali Lauren Schuker Blum, Rebecca Angelo i John Logan. Poza tym o samym projekcie wciąż niewiele wiadomo. 

Film o Sue Mengers - gdzie będzie można go obejrzeć?

Jennifer Lawrence już niebawem pojawi się w nowym filmie Netflixa pt. "Don' Look Up", gdzie gra naukowczynię u boku Leo DiCaprio i wielu innych gwiazd. Również Paolo Sorrentino związał się z gigantem streamingowym, dla którego realizuje film "The Hand of God". Owoc pierwszej współpracy Lawrence i Sorrentino ma szansę trafić na Netflix. O prawa do filmu o Sue Mengers walczy jednak także Apple TV+. Gdzie ostatecznie trafi projekt i kiedy obejrzymy gotowy film? Przekonamy się już niebawem.

RadioZET.pl/Deadline