Zamknij

Jerzy Stuhr w pierwszym wywiadzie po udarze: "Ciągle jakby mieszają mi się sylaby"

11.08.2020 12:50
Jerzy Stuhr
fot. Łukasz Szeląg/ Reporter/ East News

Jerzy Stuhr udzielił pierwszego wywiadu po udarze. W rozmowie z Tomaszem Lisem zdradził, jak się obecnie czuje. Wybitny aktor odniósł się też do plotek, jakoby to właśnie polityka i działania obecnego rządu odbiły się na jego zdrowiu.

Jerzy Stuhr wraca do zdrowia. Opowiedział, jak się czuje

Jerzy Stuhr udzielił pierwszego wywiadu po udarze. W rozmowie z Tomaszem Lisem wybitny aktor opowiedział o tym, jak trafił do szpitala. Stan zdrowia Jerzego Stuhra pogorszył się w wieczór wyborczy. Aktor podkreśla jednak, że to nie polityka odbiła się na jego zdrowiu.

"Była 21 i słupki sondażowe skoczyły. Żona zobaczyła, że się pochyliłem, jeszcze sam zszedłem po schodach, nie wiedziałem, co się dzieje, ale wiedziałem, że ktoś do mnie mówi" - zdradził aktor w rozmowie z Newsweekiem i dodał, że godzina i dzień, w którym zachorował, były czystym przypadkiem.

"Czysty przypadek. Jak robię dzisiaj retrospekcję, to była fatalna niedziela. Ledwo się do szkoły dowlekłem, gdzie głosowaliśmy. Wynik wyborów aż tak mnie nie zaskoczył" - wyjaśnił w rozmowie z Tomaszem Lisem.

Aktor opowiedział również o pobycie w szpitalu. "To było szczęście w tym wszystkim, że tak szybko zareagowano. Z domu zabrano mnie do szpitala w Nowym Targu, gdzie z pełną troską się mną zaopiekowano, a stamtąd jechałem do Prokocimia, czyli do uniwersyteckiego nowoczesnego szpitala w Krakowie. I dopiero na drugi dzień po tomografii i różnych badaniach nagle nie potrafiłem skoordynować mowy. Ciągle jakby mieszają mi się sylaby, ale to pomału przemija" - podkreśla aktor.

Jerzy Stuhr o powrocie do zdrowia: "Czeka mnie pełna rehabilitacja"

Jerzy Stuhr zdradził również, że choć czuje się znacznie lepiej, czeka go długa rehabilitacja.

"Zawał to panika, ogromny stres. W onkologii z kolei czai się to w człowieku, tli i jest obawa przed eksplozją. A tutaj takiego stresu nie ma, czeka mnie pełna rehabilitacja, że tak powiem, narządu mowy. Przez pierwsze dwa, trzy dni ciągle myślałem, że jestem w saunie. Tak było gorąco" - wyjaśnił.

To nie pierwszy raz, gdy Jerzy Stuhr zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Aktor kilka lat temu przeszedł zawał serca.  Z kolei dziewięć lat temu chorował na raka krtani.

Posłuchaj podcastu

RadioZEt.pl