Zamknij

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Maciej Stuhr przekazał nowe informacje

14.07.2020 15:49
Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Maciej Stuhr przekazał nowe informacje
fot. TRICOLORS/East News

Jerzy Stuhr, jedna z legend polskiego kina, trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu. Stan aktora miał być ciężki. Maciej Stuhr, syn gwiazdora, w rozmowie z RadiemZET przekazał najnowsze informacje o stanie zdrowia taty.

Jerzy Stuhr w szpitalu. Maciej Stuhr przekazał nowe informacje

Jerzy Stuhr, jeden z niekwestionowanych gwiazd polskiego kina, z niedzieli na poniedziałek trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Stan aktora miał być ciężki. Lekarze podejrzewają, że pan Jerzy przeszedł udar mózgu. Przypomnijmy, że Stuhr ma już za sobą zawał oraz długotrwałą walkę z nowotworem krtani. O przewiezieni go z domku na Podhalu do krakowskiego szpitala poinformował przyjaciel aktora, Jerzy Radziwiłowicz.

- Przed chwilą do mnie dotarła informacja, że Jerzy Stuhr trafił do szpitala, ale nic więcej nie wiem - przekazał w rozmowie z WP.

Wielbiciele aktora zamarli w przerażeniu, podobnie jak środowisko filmowe. Z niecierpliwością oczekiwano jakichkolwiek informacji na temat stanu zdrowia Stuhra. Uspokajające wieści przekazał jednak syn aktora. Maciej Stuhr lakonicznie uspokoił zaniepokojonych fanów.

- Powoli wraca do siebie - przekazał RadioZET.

Oczywiście nie znaczy to, że możemy odetchnąć z ulgą, ale sprawy najwyraźniej mają się lepiej, co niezwykle cieszy.

 Marta Stebnicka nie żyje. Jerzy Stuhr pożegnał znaną aktorkę i reżyserkę

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Mógł mieć udar

Jerzy Stuhr to nie tylko niezwykle utalentowany aktor, ale też silny psychicznie człowiek, który poradził sobie z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Z nowotworem krtani uparcie walczył od 2011 roku, a zawał serca zainspirował go do napisania książki ''Sercowa choroba, czyli moje życie w sztuce''.

Jerzego Stuhra nie trzeba przedstawiać wielbicielom sztuki filmowej i teatralnej, jest także uzdolnionym reżyserem. Jest laureatem Polskiej Nagrody Filmowej za rolę drugoplanową (2006) w filmie ''Persona non grata'' (2005) i nagrody specjalnej za osiągnięcia życia (2018). W kultowych produkcjach "Seksmisja" i "Kingsajz" stworzył niezapomniane kreacje.