Zamknij

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. Zmarł aktor z "Nad Niemnem"

29.10.2020 10:04
Zygmunt Nowak nie żyje
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. W wieku 80 lat zmarł popularny polski aktor, doskonale znany z roli Fabiana Bohatyrowicza w "Nad Niemnem", pojawiał się także w "M jak Miłość". Córka zmarłego poinformowała o szczegółach pogrzebu.

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. 22 października 2020 roku zmarł aktor, którego widzowie pokochali za kreację Fabiana Bohatyrowicza w filmie i serialu "Nad Niemnem". Najczęściej grywał role drugoplanowe, ale talentem nie ustępował bardziej znanym kolegom z planu. Mogliśmy podziwiać go między innymi w historyczno-obyczajowym "Blisko, coraz bliżej", a także nieco nowszych: "M jak Miłość", "Na dobre i na złe" czy "Na Wspólnej". Wiele osób wróżyło mu także karierę kabaretową.

Jerzy Zygmunt Nowak zmarł w wieku 80 lat. O śmierci poinformowała córka aktorka, która w nekrologu zawarła informacje dotyczące ceremonii pogrzebowej. Msza pogrzebowa odbędzie się 30 października o godzinie 11.50, a Nowak spocznie na Cmentarzu Bródnowskim. Pamięć aktora uczciła między innymi grupa sympatyków warszawskiego Grochowa, gdzie mieszkał aktor.

- Dziś rano w wieku 80 lat zmarł Jerzy Zygmunt Nowak – aktor teatralny i filmowy, społecznik - mieszkaniec naszego osiedla. Przesyłamy wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny Pana Jerzego - czytamy.

ZOBACZ TAKŻE: Ryszard Witke nie żyje. Zmarł wybitny polski skoczek narciarski

Jerzy Zygmunt Nowak nie żyje. Aktor znany z "Nad Niemnem" zmarł w wieku 80 lat

Jerzy Zygmunt Nowak był absolwentem Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi na wydziale aktorskim. Studiował także Wydziale Operatorskim. Występował na deskach teatrów we Wrocławiu, Białymstoku, Kaliszu i Warszawie. Choć nigdy nie uzyskał statusu gwiazdy, cieszył się dużą sympatią środowiska aktorskiego, a kreacje w "Nad Niemnem" i "Pograniczu w ogniu" pozwoliły mu zyskać popularność.

ZOBACZ TAKŻE:  Książę Azim nie żyje. Syn sułtana Brunei i celebryta z Hollywood miał 38 lat