Zamknij

Joanna Kulig wraca. Za rolę w nowym filmie dostanie milion złotych

17.11.2020 13:14
Joanna Kulig
fot. VIPHOTO/East News

Joanna Kulig po kilku rolach w 2018 roku - w tym głośnej kreacji w "Zimnej Wojnie" - poinformowała o tym, że spodziewa się dziecka i zamierza zrobić sobie przerwę od pracy. Teraz gwiazda na dobre wraca do grania i rozwija karierę na francuskim rynku filmowym. Niedawno dostała angaż w dreszczowcu, a za swoją rolę zgarnie niebagatelną sumę.

Joanna Kulig zachwyciła branżę filmową swoją rolą w "Zimnej Wojnie". Dzięki nominacjom do wielu prestiżowych nagród, jakie zdobyło dzieło Pawlikowskiego, w tym Oscarów, aktorka zyskała sławę i przychylność krytyków oraz widzów. Ten moment w jej karierze zbiegł się z decyzją o macierzyństwie, a aktorka wycofała się na pewien czas z życia zawodowego, choć jeszcze w 2019 roku premierę miały dwa filmy z jej udziałem.

Teraz, kiedy syn Jan już trochę podrósł, Joanna Kulig na dobre wraca do grania i rozwija karierę na francuskim rynku filmowym. Niedawno na platformie Netflix pojawił się serial "The Eddy" z jej udziałem, który spotkał się ze świetnym przyjęciem. Nic dziwnego, że Kulig nie narzeka na brak lukratywnych propozycji. Jak ujawniła osoba z jej otoczenia, aktorka ma w Paryżu swojego agenta i może oczekiwać wysokich stawek. W produkcji "Kompromat", w którą obecnie zaangażowana jest Joanna, traktowana jest jak prawdziwa gwiazda.

Zobacz także: Joanna Kulig świętuje 37. urodziny. Pięć ciekawostek na jej temat, o których nie masz pojęcia

Joanna Kulig dostanie za rolę milion złotych

Jak informuje "Super Express", Kulig na planie filmu "Kompromat" ma swoją przyczepę i catering, a po zdjęciach mieszka w luksusowym hotelu. Jednak uwagę zwraca jej gaża, bowiem ma to być nawet 250 tysięcy euro - czyli około miliona złotych. To stawka, o jakiej wielu polskich aktorów może tylko pomarzyć.

Film "Kompromat" opowiada o ucieczce francuskiego dyplomaty z Syberii, a polska aktorka gra w nim rolę ukochanej głównego bohatera. Zdjęcia odbywają się w Wilnie, co pozwala Joannie spędzać weekendy w Polsce.

Pozostaje nam czekać na premierę dzieła.

RadioZET.pl/Super Express/AS