Zamknij

Joanna Kulig zdobyła rolę w amerykańskim serialu

Redakcja
10.10.2018 11:00
Joanna Kulig
fot. Beata Zawrzel/REPORTER/EAST NEWS

Joanna Kulig zdobyła rolę w amerykańskim serialu. To najnowsza produkcja Amazona – film zatytułowany „Hanna”. O czym opowiada serial i kogo zagrała w nim polska aktorka?

Kilka dni temu Joanna Kulig poleciała do Stanów Zjednoczonych. Pojawiła się na 56. New York Film Festival, gdzie poznała wiele światowej sławy gwiazd – m.in. Jodie Foster, z którą pozowała do zdjęć. Wizyta w USA mogła mieć związek nie tylko z festiwalem i promocją „Zimnej wojny”, ale także z nowym serialem gwiazdy. Okazuje się bowiem, że Joanna Kulig dostała rolę w amerykańskim serialu kręconym przez Amazon.

Joanna Kulig pozuje z Jodie Foster i prezentuje ciążowy brzuch

Joanna Kulig w serialu „Hanna”. Kogo zagra?

Serial ten zatytułowany jest „Hanna”, a jego bohaterką jest nastoletnia Hanna. Nastolatka od dziecka była szkolona przez ojca – byłego agenta CIA – gdzieś w lasach północnej Polski na... perfekcyjną zabójczynię. Jaka rola przypadła Joannie Kulig? Otóż polska aktorka zagra matkę tytułowej bohaterki i będzie pojawiała się w retrospekcjach serialu.

W „Hannie” Kulig zagra u boku takich gwiazd jak Cate Blanchett, Joel Kinnaman czy Eric Bana. Jak przyznała w rozmowie z magazynem „Tele Tydzień”, rola ta bardzo ją zaskoczyła.

– Serial „Hanna” został wyprodukowany przez Amazon. Kręciliśmy go w Budapeszcie. Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona – Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach – powiedziała Kulig. Dodała też, że w serialu było sporo scen pościgów, których realizacja bardzo się jej podobała.

„Hanna” – kiedy premiera serialu z Kulig na Amazonie?

Serial „Hanna” ma trafić na platformę Amazon w 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/Tele Tydzień/SA