Zamknij

Joaquin Phoenix jako Joker. Wygląda lepiej niż Jared Leto?

Redakcja
17.09.2018 13:01
Joaquin Phoenix jako Joker. Wygląda lepiej niż Jared Leto?
fot. Instagram:@joaquinphoenix_rocks

Ruszyły zdjęcia do jednego z najbardziej oczekiwanych filmów z komiksowego uniwersum DC. Historię największego wroga Batmana, Jokera, reżyseruje Todd Philips, a w głównej roli wystąpi Joaquin Phoenix. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu. Jak prezentuje się aktor?

We wrześniu rozpoczęły się zdjęcia do, zapowiadanego na 4 października, filmu o najsłynniejszym przeciwniku Batmana, Jokerze. Będzie to kolejny obraz prezentujący postacie z komiksowego uniwersum DC. Fani, gdy tylko dowiedzieli się o rozpoczęciu prac nad filmem, zaczęli spekulować na temat odtwórcy głównej roli. Wcześniej w postać antagonisty Człowieka Nietoperza wcielali się: Cesar Romero, Jack Nicholson, Heath Ledger i Jared Leto. Kreacja tego ostatniego nie przypadła jednak do gusta większości widzów. Wśród internetowych typów na nowego Jokera bardzo często wymieniany był Joaquin Phoenix, znany między innymi z "Gladiatora". Okazało się, że fani nie mylili się, i to właśnie on otrzymał rolę. Teraz w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu filmowego. Czy fani będą zadowoleni.

Joaquin Phoenix jako Joker

Todd Philips opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie Phoenixa. Aktor nie posiada jeszcze charakterystycznego makijażu clowna. Jak możemy zobaczyć na innych zdjęciach z planu, obecnie ekipa kręci sceny bohatera przed przemianą w Jokera. Założeniem filmu jest bowiem opowiedzenie historii powstania Księcia Zbrodni i powolnego rozwoju jego szaleństwa. Będziemy zatem mogli obejrzeć genezę powstania antybohatera. Obraz zapowiadany jest jako cięższy gatunkowo i odbiegający od schematów kina komiksowego. Ma raczej nawiązywać do klasycznego kina gangsterskiego.

Zdecydowana większość fanów uniwersum jest zachwycona doborem aktora. Według nich Joaquin poradzi sobie z rolą doskonale, a jego aparycja pasuje do postaci idealnie. Ciężko się z tym nie zgodzić oglądając zdjęcia z planu i znając aktorski talent Phoenixa.Poza nim na ekranach pojawi się między innymi Robert De Niro.

RadioZET.pl/MF